independent

Podle čeho se určuje stáří fosílie a podle čeho stárí horniny?

Nejlepší odpověď
Kepler

Stáří hornin i fosílií se určuje z poměrného zastoupení radioaktivních prvků. Poločas rozpadu je doba, kdy se radioaktivní přeměnou rozpadne polovina všech atomů na jiný prvek, z té poloviny se zase rozpadne polovina atd. Více v http://www.wi­kina.cz/a/Radi­oaktivn%C3%AD_ur%C­4%8Dov%C3%A1n%C3%AD_st%C­3%A1%C5%99%C3%AD

Další odpovědi
aliendrone

U fosílií existuje mnoho možností, nejen zmíněné radiologické metody. Typicky mám na mysli stratigrafii.