Houslovyklic

Podle čeho se rozhodujete, jestli budete v odpovědi tazateli tykat, nebo vykat?

Myslím tady na odpovědích.cz…

Nejlepší odpověď
badisko

na internetu se obecne tyka …nemuzu vedet esli se bavim s 13 letym vejlupkem nebo s e starsim rocnikem …ale jinak je to na celkovem mem rozpolozenim…
Uz tady byl uzivatel ..ktery hned po prihlaseni na odpovedi.cz chtel aby mu lide vykali …no neproslo to a vsichni s toho meli jen legraci az na par vyjimek ..ktere potvrzuji pravidlo …D;

Další odpovědi
beer

Podle nepsaných pravidel jako všude na internetu, navíc mám i patřičný věk k tykání )) A jestli mně někdo tyká, nebo vyká je mně jedno, hlavně aby byl slušný.

quentos

pokud tazatel tyká, tykám taky. Jinak spíš rozhoduje styl a charakter otázky – je-li seriózní a formální, vykám; pokud je tazatel voprsklý, tykám.

zzzzz

Já jsem se kdysi zeptala, zda místním uživatelům vyhovuje více tykání nebo vykání, většinou to bylo tykání, tak těm co tu jsou už dlouho tykám. U nových se rozhoduji podle stylu otázky, pokud je napsaná jako dospělým člověkem, tak vykám, pokud mi připadá že to psalo dítě, tak tykám.
Doplňuji:
Tady je ta moje otázka

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vyhovuje-vam-zde-spis-tykani-nebo-vykani

Hamon

Zasadne tykam. Pouze u jedne osoby eviduju, ze dava prednost vykani a tak to budu respektovat. Kdyz si vzpomenu.

marci1

Pokud se dá předpokládat, že je tazatel mladší 18ti let, tak tykám. Dospělým vykám. 🙂
Již zodpovězená otázka : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/tykani-nebo-vykani

štamgast

Pokud podle otázky poznám, že tazatelem je nějaké dítě tak tykám.
Dále mám svůj seznam lidí kterých si vážím a těm vykám, třeba annas.
Jinak se rozhodnu podle aktuální nálady.

anonym

Protože jsem si všiml, že zde se většinou tyká, tykám také (pokud by to někomu vadilo ať mi odepíše, pak budu vykat).
Na jiných servrech v diskuzích vykám, protože se mě již několikrát stalo, že se někdo ohradil když jsem tykal.

ivzez

Podle formulace otázky.
Dospělý se vyjadřuje jinak než dítě.

Badisko,
v internetu lidem běžně tykají pouze ignoranti.

Tykání bývalo běžné v počátcích, kdy mělo internet pár lidí,
kteří se navíc většinou navzájem znali.

Dnes, kdy internet používá mnohem více lidí
(nejen geekové), pro něž je normou vykání,
už tykání nepovažuji za vhodné.

Emefej

Na všech diskuzích tykám.