Lgee

Podle čeho se dá určit suverenita státu?

Jak sem se tu minule ptal na to zda nějaký stát může být absolutně suverenní a neomezený tak mi bylo řečeno že „ne“, tak podle čeho se pak určuje míra suverenity? podle síly daného státu nebo podle čeho? Tak pokud je stát silnější tak se musí méně uzpůsobovat ostatním státům a celkově má větší volnost, tudiž třeba Velká Británie je víc suverenní než třeba Španělsko protože má větší sílu a větší vliv?

Odpovědi
JežíšKristus

Asi podle hospodářské síly, od té se odvíjí vše. Spojené státy jsou vnímány jako nejsilnější stát na světě, “světový strážník”, s vlivem po celé planetě. Letadlové lodě US Navy jsou schopné operovat v zásadě kdekoliv na světě, s nízkou časovou odezvou. Není náhoda, že mají zdaleka nejsilnější ekonomiku.

  1. USA $19.485 trillion HDP
  2. Čína $12.238 trillion HDP
  3. Japonsko $4.872 trillion HDP
  4. Německo $3.693 trillion HDP
  5. Indie $2.651 trillion HDP

Mao Ce-tung jednou řekl, že moc je na konci pušky. I tak se dá definovat suverenita. A pušek vyrobíš tolik, kolik zvládne vyrobit tvá ekonomika.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Lgee

Ježíš- takže čím vyšší síla tak tím vyšší míra suverenity?