pusinka50

Podle čeho nejdříve soudíte člověka, se kterým se seznámíte a o němž nevíte nic, než mu začnete aspoň trochu věřit?

Dokážete člověka posoudit i podle výrazu očí?

Kdy se rozhodnete, že se mu věřit dá, že svými řečmi neroznese po okolí, co jste si povídali v soukromí? Že to není křivák nebo člověk hledící jen na svůj zisk či popularitu tím, že reprodukuje vaše myšlenky či detaily ze společné řeči ostatním lidem? Třeba člověk, který při seznámení s tebou vystupuje nejdříve jako hodný a příjemný, ale později se začne projevovat jako sobec či agresor . Nebo člověk žijící na vesnici, který se nemá o čem bavit než o věcech, které se od dotyčného dozví? Jak rychle poznat tento typ, aniž by člověk ztratil rok života, než se jeho pravá sobecká, anebo prostě jen klevetivá stránka povahy projeví?

Nejlepší odpověď
arygnoc

pochybujem že človek sa dá spoznať rýchlo – a ak áno, tak iba v tom negatívnom zmysle.
poznávanie chce svoj čas – najmä tých dobrých vlastností.

;-Q

Další odpovědi
Drap

Pouze oči nestačí. Abych člověka poznal musím s ním mluvit, nejlépe několikrát. K poznání je potřeba si všímat mluvy, myšlenek, řeči těla a vůbec celkového dojmu.

johana 56

Hodně napoví intuice, samozřejmě také pohled,chování,re­akce.
Trvá ale delší dobu než se rozhodnu někomu věřit a pustit ho do svého soukromí.
Naučila jsem se nejprve vyslechnout a řídit se instiktem,potom si o dotyčném udělám úsudek.
Na notorické předavače soukromých sdělení funguje malý fígl,třeba pikantnější,ale neškodící osobní příhoda.Pokud je z ní za pár dnů veřejné tajemství,je jasné,odkud vítr fouká a je vymalováno.
Křivák nebo agresor se málokdy umí přetvařovat dlouho i přesto, že se snaží negativa skrývat.A takoví druhou šanci určitě nedostanou.

ten který je

To je těžký.Mě stačí pár minut a už vím na 95 procent jaký ten člověk je.Je to zkušenost před kterou bylo mnoho facek od života.Stačí vyjadřování,pohyby rukou.Nejvíc se mám na pozoru před lidmi s takovým tím stálým úsměvem na tváři.

gecco

Nejdřív?
Podle stisku ruky při seznámení.
Ovšem do ´soukromí´ si člověka hned tak nepustím – takže mi sobci či klevetilové, v zásadě, nevadí – nikdy se mi nedostanou dost blízko.
😉

anonym

Jen podle pohledu do očí,to je vše…
Doplňuji:
když se seznámila se mnou,tak jsem ksicht odhodil,ale bylo fajn,co????

Nevíteto?

Podle jeho chování ke mě a k ostatním lidem v delším čase.
Dokážete člověka posoudit i podle výrazu očí? Ne, a přijde mi divný to dělat.
Já si nedělám domněmky o člověku hned jak ho uvidím. Něco si můžu myslet, ale dostatečně si uvědomuju, že to tak být nemusí a nechám tomu víc času. Svoje opravdu osobní věci neříkám nikomu, takže to pro mě není moc nebezpečný. 🙂

anonym

Nesmíš soudit jedince,co ti ruku stiskne,suď i jeho srdce.

pusinka50

gecco, také nesnáším stisk ruky „mrtvé ryby“ a jdu od takového člověka dál a nevěřím mu. Jenže ne s každým si stisknu ruku........

Agneta

horší je polibek s chcíplou krysou
►u kuřáků:DDD

pusinka50

ad Ten který je: ano, souhlasím s tebou. zaznamenala jsem u často nebo pořád se usmívajících lidí, že to jsou pěkní prolhaní křiváci.:-(