Podľa čoho sa určujú svetové strany?

Nejlepší odpověď
Drap

Podle kompasu.Taky podle slunce, hvězd, podle kostelů a dalších věcí. Taky se říkávalo že podle lišejníků, ale to je blbost

Další odpovědi
suaeda

Jenom doplním. Dobře se určují světové strany podle hodinek a slunce. Na budovách podle umístění satelitů.

venkovan

To je otázka. Ale určují se podle jednotného a celosvětově uznávaného systému, který přesně stanoví je západ, sever, východ a jih.
Jinak by v tom byl guláš. Nicméně, ze základu to vychází od pohybu Slunce.
Malá poznámka – většina z těch co zabloudila měla svůj výklad o určení světové strany.

honza19hk

např podle toho kde zapadá slunce,kompas ,buzola…