zdeno

podjatost vysvětlení

co znamena slovo podjatost

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak podle mého je to nadržování, případně stranění někoho,,,,

Další odpovědi
Hykam

Že daný člověk nemá na věc objektivní názor, to např. znamená, že třeba soudce by měl soudit člověka, se kterým se zná nebo s ním měl třeba nějaká spor apod.

Podjatý = zaujatý, neobjektivní

tom004

Řekl bych,že nevěrohodný.

žolik

podujatost je nedůvěra,používa se hodně u soudního stání,odvolací řízení,je to že někdo špatně rozhodne.

Zdroj: žolík

anonym

Častěji se používá pojem podjatosti u soudu či soudce. Dnes lze vznésti námitku podjatosti soudce i z titulu, že byl v KSČ.
Seznamy bývalých členů jsou na netu.