GangstaHelper

Podivná odpověď na inzerát na avizo.cz

Již podruhé jsem dostal podivnou nabídku se zájmem o nákup předmětu ze zahraničí, dotyčná nejdříve hovořila česky (i když je to rozhodně strojový překlad), podruhe už ale anglicky. Reakce jsou poměrně pohotové, a vypadá to, že je píše člověk. Osoba má zájem o jisté důvěrnější informace (viz. poslední zpráva) , je to v pořádku?

http://nkil.wz­.cz/divnyobchod­.doc

Odpovědi
fortin

Jestli je to inzerát přes net, tak někdo potřebuje vaši ip adresu k nekalým účelům. Tu zjistí přes program Windows Mail ve vlastnostech. Proto je lepší emailem (někdy) neodpovídat.

faktor82

Není to v pořádku, kdysi jsem o tom někde četl, bacha na takovéto podivíny.

LuciJe

Pokud vezmeme v potaz možnost, že dotyčná od Vás skutečně chce něco koupit, její dotazy na informace jsou zcela obvyklé, potřebuje je k bankovnímu převodu. Pokud je nechcete sdělovat, platba přes navrhovaný PayPal účet pro Vás bude zcela bezpečná.