Zlatý

Podepisujete něco, aniž byste byli seznámeni s tím, co vlastně podepisujete?

V práci jsem poslal mistra do pr..., protože po mně opakovaně chtěl podpis na arch, že jsem byl seznámen s tím a tím (training), aniž bych tušil, vo co gou. Kdyby aspoň dali možnost nahlédnout do písemné formy, netrvám na personálním školení. Já něco podepíšu, pak udělám škodu nebo si přivodím úraz a oni mi pak řeknou: byl jste seznámen a podepsal to. Takový bordel a alibismus jsem nezažil ani za socíku. Podepsali byste to třeba jen proto, abyste neměli problém s nadřízenými? Mně je to celkem buřt, manuálně makám přes agenturu a mám to jen jako přivýdělek k důchodu. Jde mi to ale silně proti srsti a jsem naježený jako smeták.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokiaľ nejde o pracovnú prezenčku (prítomnosti) bez nahliadnutia do podpisovaného dokumentu nepodpisujem. Na dôležitý podpis si vždy vyhradzujem minimálne 24 hodín na preštudovanie dokumentu. "na to sa musím vyspať, aby som vládala)
Pokiaľ nejde o podpis na výpovedi pred policajným, súdnym vyšetrovateľom.

PS.
autacek
ja zase nemám rada "potižisty" nadriadených, ktorí zneužívajú svoju funkciu k nátlaku na podriadených!

Další odpovědi:

Stříbrný

Jo, taková je doba - kde kdo na tebe něco zkouší. Tohle je ještě v pořádku (myslím tím jako že to chápu, i když správné to samozřejmě NENÍ), pokud si ale takhle počíná STÁTNÍ orgán/instituce, to už zvedá mandle i mně (a BOHUŽEL se mi to stává)!! :(

Udělals dobře - těch co podepsali (a LITUJÍ!) už bylo! :)

Pamatuješ tu sadu pouček ze socíku? >
Nemysli!
Když myslíš, nemluv!
Když mluvíš, nepiš!
Když píšeš, nepodepisuj!
Když podepisuješ, tak SE NEDIV!!! ;) :)

Musíš pochopit, že navzdory všemu co bylo (kdysi), navzdory inteligenci, vzdělání atd. jsi DNES už jen obtížná položka na odpis zatěžující systém! A podle toho musíš očekávat, že s tebou bude tento systém i jednat. Pravda a láska zvítězí, šup poděkovat Vašíkovi pašíkovi na hrobeček! A až tam budeš, zkus se PLS zeptat, jak ten dobytek dokázal zrestituovat Lucernu atd., zkonfiskovanou na základě Benešových dekretů o kolaborci s nacisty! ;) :)

Jinak souhlasím s led - až na malou vyjímku - i výpověď si nechám napřed čeknout právníkem (i když se ti "orgány" snaží tvrdit, že nemáš nárok, kecají - nárok na právní asistenci máš i kdybys třeba jen kupoval rohlíky u pekaře, když si to platíš) :)

Stříbrný

Takové potížisty mám rád. Možná by ti příště měli dát materiály k nastudování a při jejich neznalosti seškrtat osobní ohodnocení, případně tě vyhodit pro hrubé porušení pracovních předpisů. Ale principiálně máš pochopitelně pravdu.

Zlatý

Nepodepisovala jsem, nepodepisuji a nemám to v úmyslu ani do budoucna.

Pochopil by mistr, že pokud máte podepsat, že jste byl s něčím seznámen,
musí Vás s tím napřed opravdu seznámit?

„Být naježený“ podle mne v takovém případě nestačí, je potřeba to
oznámit → inspektorátu práce a tomu, kdo dohlíží na bezpečnost.

Až někdo utrpí úraz, bude pozdě.

Stříbrný

... jo, účast na školení bezpečnosti práce již několik let (i za socíků >>> stále stejný podnik) >>> nebudu přeci někde tvrdnout celej den ...

Bronzový

Před dvěma měsíci mě přivezla záchranka po úrazu do nemocnice. Téměř v bezvědomí mi podstrčili nějaký papír velikosti A4, zda souhlasím. Takže jsem s něčím souhlasil, aniž bych věděl, co jsem podepsal. Prý to byl souhlas s ošetřením. Jinak by mě asi neošetřili, přestože se jednalo o akutní ošetření.

Diskuze k otázce

Zlatý

Kepler

autacek: tak MNĚ by na hruškách nenachytali. Mám certifikát z ISO 9001 a 14001, dělal jsem šéfa interních auditorů ve velké firmě a kdyby měla padnout kosa na kámen, tak by ty čučkařsou firmu hned zavřeli. Různých technologických, bezpečnostních a požárních předpisů jsem sám napsal tisíce stran a ne v ledajakých firmách (velký chemický závod, výroba obrazovek, výroba průmyslovýxh rozbušek, aj.) Nikdy jsem si nedovolil takové alibistické manýry, pěkně poctivě jsem školil. Asi by se divili i ušima. No, asi to ve mně přetrvalo jako profesionální deformace.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2563
Zlatý ivzez 1489
Zlatý standa 1255
Zlatý mosoj 716
Zlatý led 638
Zlatý gecco 534
Zlatý JájsemRaibek 501
Zlatý marci1 492
Zlatý Kepler 458
Zlatý zzzzz 450

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.