zjentek

podělali lidi o peníze i v dávnověku?

myslím jestli se ty vlády chovaly stejně jako dneska

Nejlepší odpověď
Quimby

Vlády v dávnověku? Tehdy žádné vlády nebyli a člověk na venkově buď dělal, co mu řeknou, nebo nežil.

Pokud si chceš stěžovat na vládu dneska, tak si stěžuj na lidi, co si ji zvolili, protože pro většinu je to asi jen jednou za 4 roky odškrtat pár jmen.

Další odpovědi
annas

Dávnověk je široký pojem. Falešné peníze rozdávali třeba čerti, když někdo bohatý, navíc zlý, chtěl mít ještě víc. Zpravidla skončil v pekle.

Pohádky., v nichž vládli králové. Někteří byli spravedliví, ale o zlaťáky je připravili jejich rádcové, kteří ve jménu krále zvyšovali daně. Vzpomínám si na televizní pohádku o bambitce, v níž pdddaní museli platit daň ze vzduchu, z trakaře, v němž vozili zboží na trh.

Ale jak to v pohádkách bývá, dobro zvítězilo, podvod zrádců byl odhalený

Řekla bych, že i když jde o pohádku, téma je aktuální v každé společnosti – poukazuje na čachry těch, kteří vládnou,, jejich nepoctivé jednání, obohacování se do vlastní kapsy. Některé „opakované“ se líbí, takže v současnosti ne vždy spravedlnost zvítězí.

"Pecunia non olet. – Peníze nepáchnou. – ani ze záchodků, natož z politiky.“ (Jan Sobotka).

carpediem

Tenkrát byl desátek, tedy daň jen 10%:-)
Dnes daně tvoří víc než polovinu příjmů:-(((

Beer4Real

Skoro vtipné. Nějak ti ten pokus ale nevyšel.
Co očekávat od člověka se senem v hlavě že jo :)

iceT

Šidilo se vždycky,a třeba nepoctivého obchodníka postavili na pranýř nebo tak něco.