marge.s

Okolí zadřené třísky se podebralo, mírně oteklo a je červenobílé. Víte o nějaké mastičce, nebo musím na pohotovost?

Před 14 dny jsem si zadřela třísku nebo trn. Dnes je to červené okolo bílé a lehký otok.

Nejlepší odpověď
Kepler

Před 14ti dny?! Mělo to jít ven ihned a neměla bys zánět. Žádná mastička. Pokud cizí těleso nezvládneš odstranit sama, tak radši na pohotovost. Pokud zvládneš, možná by stačilo vymačkat hnis, ránu vydesinfikovat a přelepit náplastí s gázovým poštářkem. Protože je ale riziko komplikací a infekce celého organismu (včetně tetanu), raději na tu pohotovost.

Další odpovědi
aliendrone

Jo, tohle ZNÁM. Musí to BEZPODMÍNEČNĚ ven, pokud ne, STEJNĚ skončíš u doktora. Pokud nedokážeš extrakci třísky provést sama, nezbyde než aby to udělal někdo jiný. (Co třeba lékař, co myslíš?) Čím déle to budeš odkládat, tím více bude celý proces bolestivější (vlastní zkušenost).

Po extrakci ocelové špony z chodidla mi nasadili ATB, ale výsledky byly řekněme rozpačité, týden se to nelepšilo, ovšem pak zastupující lékař – starý praktik – mi naordinoval „višňak“ https://www.id­nes.cz/onadnes/zdra­vi/k-cemu-se-pouziva-visnak-visnevskeho-balzam-visnova-mast.A170830_113­600_zdravi_pet , v životě jsem neviděl tak silný léčivý účinek! Za 24h otok zcela splaskl/zmizel, hnis odešel, jedním slovem prostě ZÁZRAK, až jsem doktora podezíral z postupů, které jsou doménou Její Excelence démonické velvyslankyně led! (voodoo, ;) :)

Stojí to jen pár korun +/- 100, záleží na lékárně, je to volně prodejné. Každopádně pokud cizí těleso neodstraníš, tak nepomůže NIC, to je ti snad jasné.

Kelt

Doporučují na to psí sádlo, tak to zkus aplikovat, nebo vyhledej lékaře.

Klaproth

K třísce ihned volat leteckou záchranku.

Broukk

My jsme doma vzdycky zapasili s vyndavanim trisek si na to pamatuju a ted jsou na to ruzny vychytavky, aby to deti nebolelo napr. https://eshop­.treemed.cz/buz­zy/buzzy-mini-personal-bee-striped/ prijde mi to lepsi, pak z toho dite nema takovy trauma, jak se ty trisky vydelavaji