Podat trestní oznámení?

Když jeden dotyčný o mě zveřejňuje nesmyslné informace s mým jménem, které uvedl bez mého souhlasu za účelem mě více poškodit ve foru, které je veřejně dostupné všem a je tam i prezentována i má fotografie, jak by jste to řešili vy?

Já podám nejspíše s otcem trestní oznámení.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Bude to nějaká „pomluva“, urážka na cti, snížené společenské uplatnění.

http://portal­.gov.cz/wps/por­tal/_s.155/708/­.cmd/ad/.c/307/­.ce/14601/.p/12301?s=t­restn%C3%AD&o=&­limit=10&index=0&POS­TUP_ID=673&PRVEK_ID=1052­#prvek-zs

Další odpovědi
verka

To asi není na trestní oznámení, to bude přestupek a řešit se bude občansko právně.

atriplex

Aby došlo ke spáchání trestného činu, musela by vzniknout vážná újma. Tou je například propuštění z práce, rozvod, celá vesnice se s vámi nebude bavit, vyhodí vás ze školy a podobně. V ostatních případech je to přestupek proti občanskému soužití dle § 49/1c z.č.200/1990Sb., který by projednávala přestupková komise na obecním úřadě a trestem by byla pokuta.