Stařík2

Mohu nějak použít, nebo někomu nabídnout omylem smíchanou naftu s benzínem?

Původní dotaz
,,Podařilo ,, se mi smíchat cca 28 l kvalitní nafty Verva s |VERVOU 100 – 16 litrů , kvalitním benzín

28 l kvalitní nafty a 16 l kvalitního benzínu Verva 100, se mi ,,podařilo,, smíchat. Po vypuštění nádrže se ptám, který motor, respektive stroj to schlamstne bez problému, abych z toho měl i já užitek, když už jsem měl takové výdaje.N ápověda – slyšel jsem něco o komůrkových motorech v Oktávii a traktorech. Poradí někdo, komu to nabídnout?

Nejlepší odpověď
dubraro

Traktory s komůrkovým motorem jsou dávno v muzeu. V Octavii nikdy nic takového nebylo.
Určitě by na to jela V3S, starý traktor nebo jiný vícepalivový vznětový motor.
Další možnost je ředit směsné palivo tak, aby příměs již jeho vlastnosti příliš neovlivnila. Jestli máš auto se vznětovým motorem, tak když do plné nádrže nafty přidáš litr či dva této směsi, tak se nic nestane a postupně to spotřebuješ. Takhle se to dělá v rafinerii, když se jedním potrubím dopravují střídavě různá paliva.

Další odpovědi
Kepler

Já bych to žádného čtyřtaktu určitě nedával, asi by to vedlo ke zničení motoru. Starý Traboš, nebo Warťas, které mají nízký kompresní poměr možná jo, ale i tam bych to přidával jako jedu, maximálně 1/10. Nejde o to, že nafta je taky mastná jako benzín s olejem pro dvoutakty, ale o to, že nafta má mizivé oktanové číslo. I staré dvoutakty mají určité oktanové nároky, i když ne tak vysoké jako vysokokompresní dvoutakty, nebo dokonce čtyřtakty. Ale možná by to sbaštila nějaká vojenská auta, slyšel jsem, že jejich motory jsou záměrně konstruovány tak, aby mohla jezdit téměř na cokoliv.

autacek

Je to mastné, tak že to schlamstne dvojtakt jako křovinořez, motorová pila, či některý skútr, prostě ten stroj, kde mícháš benzín s olejem.

Když nedodržíš poměr (dopočíst a zkusit), tak to bude buď kouřit, nebo to nechytne. No a i tak to motoru zrovna moc neprospěje.

Z aut bych to lil maximálně tak do Trabanta nebo Wartburka.

Ještě ta směs může být dobrá na podpal.

Ušel ventil

Komůrkový motor je i 1.9. Sdi ve felinách – tam bych to ale nelil , nelil bych to nikam , míchat benzín s naftou nelze .