Podaří se kontinentům Ameriky v budoucnosti předehnat v počtu obyvatel Čínu a Indii?

Zajímalo by mě, jestli se někdy v budoucnu za x let podaří americkému kontinentu který se skládá ze tří patrných částí – Severní Ameriky, Střední Ameriky a Jižní Ameriky s rozlohou
42 549 000 km² a počtem obyvatel cca 930 720 588, předehnat Čínu a Indii v počtu obyvatel. Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

to přece záleží na politice podpory porodnosti kterou v budoucnu vlády zvolí, může se stát že porodnost bude podporována velmi a populace zažije boom, stejně tak se může stát že bude omezována a populace bude stagnovat nebo klesat … tohle prostě nikdo nemůže vědět, protože nikdo netuší jaké vlády tu budou a jaké budou mít priority.

Další odpovědi
Drap

To doposud nikdo neví

dr.luha

Nepodaří. Výroba potravin je mimořádně závislá na ropě. Skončí ropa, nebude krmivo a nastane přirozená depopulace.

lota

Myslím, že ne. Myslím, že je to mentalitou, tu nic nezmění.

mosoj

Ne. Příroda to nedovolí a z člověkem zatočí.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-se-stane-porusi-li-se-rovnovaha-zivota-na-zemi