danaanad

Podání žaloby o snížení nájemného v nájemním bytě

Dobrý den.Prosím o radu, zda-li mohu podat žalobu o snížení nájemného v nájemním bytě s tím, že jsme před více jak měsícem psali na Bytové družstvo dopis s tímto tématem, avšak do dnešního dne neodpověděli.Jedná se o porušování nájemní smlouvy pro neplnění a porušování..Tak nevím, zda-li to mám podat či čekat na jejich vyjádření?Díky s pozdravem Dana

Odpovědi
Fidel

Řekl bych, že to zatím na žalobu není. Jste si jista, že jde o porušení nájemní smlouvy? V jakém směru? Máte ve smlouvě za toto porušení nějakou sankci?

danaanad

Jedná se o dlouhodobé zanedbání nájemní smlouvy ze strany pronajímatele – 5 let, a to tak, že rodičům v nájemním panelovém bytě netekla studená voda.Měli hlášenou havárii několik let, psali jsme dopisy.Nyní se tedy probrali a závada je odstraněna a doznali se tedy, že to zanedbali…Takže jak se uvádí v nějakém paragrafu…,že od odstranění závady do půl roku můžeme podat žádost o slevu na nájemné..Tak to činíme, ale neozývají se opět…Tak nevím, zda-li čekat či podat tu žalobu hned.Díky Dana