Podání informací/předání věcí

Zdravím Vás,
už jsem se tu jednou ptal na podobnou věc.
Zemřela mě babička, informace o úmrtí, údajně měli bej podány mně a její sestře, nikomu jinému. Jak jsem se informaci dozvěděl, jel jsem do nemocnice a převzal její pozůstalé věci (hrozná situace), nicméně tušil jsem a dnes už to vím, že nejsem dědic a má bohužel velice útočivá matka, mě přes notáře atakuje, že jsem měl oznamovací povinnost, včetně předání věcí ji. Ani o pohřeb se nepostarala, ten jsem vystavoval já.
Moc prosím o radu: měl jsem oznamovací povinnost vůči matce, nebo snad úřadům?
Měl jsem ji věci předat, nebo nemusel?
O úmrtí mé babičky, její matky, jsem ji psal na mail, neodpověděla a dnes tvrdí, že mne a vůbec celou rodinu má blokovanou, tudíž je nic nedostala.
Velmi děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Drap

Žádná takováto oznamovací povinopst neexistuje. Věci, pokud vám byly vydány jste sám od sebe asi nemusel nikomu předat. Bohužel , i ty věci patří do děditství, a záleží na tom, jak bude dědictví uzavřeno. Na druhé straně, pokud jste vypravoval pohřeb, tak by vám vzniklé náklady měly být uhrazeny právě z dědictví.