Kulpix

Pod jakým/kterým názvem se prodává předmět na fotografii?

Tenhle ,,knoflík k topení''.

Původní
pod jakym názvem se toto prodává?

Odpovědi
mosoj

Je to termoelektrická hlava k termostatickému ventilu. Ventil je ovládán termostatem, který je umístěn dále od tělesa topení a teplota tak není zkreslována blízkostí tělesa radiátoru.
Na hlavě je vidět značka zobrazující úroveň otevření ventilu.

http://www.tzb-info.cz/vyrob­ky/giacomini

anonym

Regulační kohout k topení.
https://www.go­ogle.cz/search?q=re­gula%C4%8Dn%C3­%AD+kohout+k+to­pen%C3%AD&biw=1366&bih=6­32&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ved=­0ahUKEwjAzoaI0ZnQAh­VGOxQKHUywCL0Q_A­UIBigB

Kepler

Termostatická hlavice k ÚT.

dubraro

Pokud k tomu patří i ten kabel, tak to může být dálkově ovládaný elektrický ventil k ústřednímu topení. Důležitý je taky úhel 90° a velikost šroubení.

Kepler

Už jen slova „regulační“ a „kohout“ jsou protimluvem. Kohout zná jen dvě polohy: otevřeno a zavřeno. Regulovat kohoutem se dá jen velmi hrubě. Termostatická hlavice nepotřebuje žádné vnější propojení, obsahuje bimetal, který průtok radiátorem přivírá, nebo otevírá, modle nastavení na hlavici max – min. Obvykle bývá na každém radiátoru v bytě. Provedení s nějakým kabelem jsem ještě nikdy neviděl, jestli k té hlavici patří, pak to asi bude všechno jinak, něco co neznám.

Kulpix

Ten kabel je od lampičky.

Dochy

Existují i hlavice dálkově ovládané, buď kabelem, nebo bezdrátově.

cochee

Regulační kohout existuje, či přesněji řečeno existoval, dnes už se asi nepoužívá ani nevyrábí. Poznal se podle toho, že otvor v jeho srdci neměl kruhový průřez, ale měl tvar klínku. Stále se otvíral a zavíral pootočením o 90°, ale díky tvaru té dírky právě celkem obstojně reguloval průtok podle natočení. Viděl jsem jej dokonce na vlastní bulvy na nějaké obstarožní byretě.