lilien97

Počkat nebo jít zítra na pohotovost?

zdravim, v pondělí mě začalo bolet klasicky v krku.v úterý mi natekly hrozně mandle. Od toho uterka jsem se skoro nevyspala(max­.3 hodiny) a mám horečky, kterou srazím vzdy max. na hodinu.Ve stredu mi byl predepsan penicilin s usouzenim že to je angina(bez vyteru, bez niceho) a citim spíše zhoršení. Mandle pálí, jsou citlivé, nemůžu skoro jist ani polykat. Mám ještě počkat nebo jít zítra na pohotovost?

Odpovědi
Malineli

Hlavně si myslím že je kravina srážet horečku.
Tělo se brání a vypuzuje „útočníky“ právě zvýšenou teplotou = pocení.
Takhle tělu nedáváte příležitost se sebeléčit.

Nicméně… nejsem doktor, ale tímhle si sem docela jistá.

Nečekala bych, šla bych na nějaké ORL či co.
Já takhle začala s angínou, dostala jsem Ospen, nebrala ho a zánět z krku si zalezl do ucha a bum, byl z toho zánět stř. ucha.

da ny

Horečku jesamozřejmě třeba srazit, zvýšenou teplotu ne. Nad 38°- 38,5°C vždy srážet!!! Hlavně ČASTO pijte – zavodňujte se.
Medikamenty užívat opakovaně nejdříve po 3 – 4 hodinách. Využít i přírodních prostředků a fyzikální cestou (omývání chladnější vodou)......
Při angíně se obvykle výtěry neprovádějí. Někdy se strhnou čepy, ale to si mnoho lidí zvládne udělat samo. Můžete si ulevit kloktáním (šalvěj, řepík, slaná voda atp.)
K lékaři raději běžte. Někdy sice trvá až 3 dny než ATB zaberou. Může se však také stát, že je pacient na penicilinová ATB rezistentní (též alergický, ale to byste hned poznala ;).
Přeji brzké uzdravení :D.
http://www.mo­jelekarna.cz/po­radna/nachlaze­ni/teplota-horecka.html

anonym

Od úterý to je docela dlouhá doba. Po těch 3–5dnech by horečka měla ustoupit..

lexx

léčil bych se samodomo, kloktat silným roztokem solí ve vlažné vodě a jíst antipyretika co jsou bez receptu dostupná, za 2–3 dny choroba nákaza má polevit jinak k doktorovi