David100

Počítačový zdroj

Budu si dokupovat silnější zdroj kvůli lepší grafické kartě která vyžaduje 400W. Musím si koupit přesně 400W nebo mohu i silnější? Děkuji

Nejlepší odpověď
Bedy

Ano, neměl by být problém, klidně kupte 450–500W pro jistotu je to lepší, pokud budete v budoucnu připojovat další pevný disk či kupovat silnější komponent.

Jinak důrazně doporučuju koukat na certifikace zdrojů – hledejte zdroje s označením 80 PLUS – tam jde o účinnost – nejlepší jsou GOLD, tam ta účinsot je přes 90%. Ale těch 80%, to je takové přípustné minimum.

Pokud jde o značky, dobré zkušenosti mám se Seasonic, OCZ, Foltron, Chieftec či Zalman.

Další odpovědi
Hlada

Je potřeba sečíst příkon všech komponent a přičíst ještě nějakou rezervu. Největší odběr je u současných počítačů z větve +12V. Je proto potřeba znát maximální dovolený proud této větve, aby nebyla přetížená. Orientačně bude potřeba zdroj 600 – 800W.

Swevalty

Proč by ne?
Klidně..
Doplňuji:
Když to karta vyžaduje, je to minimální co by to mělo být. Jinak by to shořelo.
Čím více, tím lépe.

daemos

Můžeš samozřejmě i silnější.. Pokud sáhneš po nějaké kvalitní značce (Seasonic,Corsair s certifikací), tak stačí třeba i 300,350W.. Těch 400W výrobce udává kvůli tomu, že nekvalitní neznačkové 400W zdroje mají mizernou účinnost, tak aby byla nějaká rezerva.