Supercom

Počítač-Win7-heslo

Zase píši. Neexistuje nejake misto v pocitaci, kam se ukladaji hesla??
Npř, v textovem dokumentu nebo tak neco???
Dekuji za odpoved. Kdyby jo, moc by mi to pomohlo. :)

Odpovědi
anonym

Každý operační systém má svou databázi ( tabulka s daty ) – ve Windows jsou to registry. V této tabulce jsou i uloženy hesla, informace o programech ale mnoho dalšího. Pro přístup potřebujete zvýšená oprávnění, a pokud se v tom budete hodně vrtat, tak je možné že pokazíte bootovací tabulky, a systém se nemusí korektně načíst, ale načte se v režimu Debug (Ladění) nebo v Nouzovém režimu

KdoSiOdJinud

Soubor se jménem SAM je to co hledáš, kopii najdeš tuším zde: c:\windows\sys­tem32\config\SAM

//bohužel teď neověřím, nejsem na win

Hesla jsou tam zahashovaná, pro cracknutí hashe a získání původního hesla můžeš využít tzv. rainbow tables co jsou i on line, nebo pro windows existoval celkem hezký nástroj Cain & Abel, který obsahoval i brutal force cracker ( www.oxid.it )