Počítač při zapnuti pokažde načita date a bzuči čim to je

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Zobrazuje nějakou systémovou hlášku ?

Má základní deska debug dispalay nebo LED kontrolky ?

Debug display je malý display o 2 číslicích nebo písmenech na základní desce zobrazující stavové kódy, jejichž význam je popsán v manuálu základní desky.

LED kontrolky je něco podobného, jen se nic nezobrazuje jen to svítí a podle toho, která svítí a podle barvy v servisu poznají co desce je.

Může to také být zadřený zadřený větrák nebo se nemůže roztočit pevný disk.

Zadřený větrák stačí vyčistit nebo koupit nový, větráky stojí několik desetikorun a u pevný disk i několik tisíc, ale data na něm jsou cennější.

Specializované firmy disk otevřenou, přehodí plotny a data Vám dají na CD. Doma to těžko uděláte, protože je potřeba sterilní prostředí, bez prachových částic.