MrGandy

Počítač při nemoci, aneb hrození dětem…

Dobrý večer,
k mému, možná hloupému dotazu.
Často slýcháme a vídáme, jak rodiče svým dětem (klidně i starším, středoškolákům) říkají při marodění věci typu: „Jsi nemocnej, žádnej počítač, musíš ležet“.
Mně tohle příjde jako takový nesmyslný zákaz (samozřejmě, pokud bude dítě hrát celý den, je to něco jiného). Ale pokud bude zase celý den ležet, těžko se v noci dobře vyspí, protože bude vyspáno přes den a tím organismus bude „zregenerovaný“ a už se nevypne. Jak to tedy je? Má tento až, řekl bych přehnaný,velice častý zákaz opodstatnění?

Nejlepší odpověď
NikkiHeat

Já s tím nesouhlasím, pokud se nejedná o nějakou specifickou nemoc ale třeba o chřipku, či angínu kde je nějakým způsobem upřednostněna např. karanténa tak odebrat přístup k PC mi nepřijde moc rozumné. Dotyčný se pak nudí – zbytečně se věnuje své nemoci, může mít dokonce splín – duše trpí, nebo ztrácí kontakt s okolním světem – spolužáky apod. Zkrátka: Kvůli nemoci se nemají koníčky zakazovat. To mi připadá jak kdybych kvůli zlomené noze někomu zakázal hrát na kytaru.

Další odpovědi
Drap

To musí posoudit každý rodič sám.

anonym

Má…
Nemocnému dítětí ani zdaleka nestačí 8 hodin spánku denně. Navíc počítač (TV apod.) namáhá oči, které při mnoha onemocněních trpí už samotnou chorobou.
Pokud nemocné dítě ´nevydrží´ ležet bez zábavy (což chápu), může v klidu poslouchat rádio – ke hraní her (nebo jiné aktivitě na PC) nevidím důvod.
😉

Tw!st

To by rodiče neměli zakazovat. Když má díťe třeba chřipku a musí být vklidu doma, tak přece může být hodinku, 2 deně u počítače s dekou na sobě a čajem v ruce a jinými myšlenkami než jen na to jak se 24 hodin deně nudí v posteli. A vylěčí se normálně. Ale horší je když dítě je nemocné schválně aby nemuselo jít do školy a být doma z počítače.

mosoj

Tak já si myslím, že tohle zrovna typický příklad není.
Počítač se zakazuje ze zcela jiných důvodů a málokdy je to bezdůvodně.

Lamalam

Proč ne? Můžou si číst.

huxa

U počítače by sedět nemělo, hlavně ze začátku, neb by předalo bakterie a viry na něj a poté by to někdo mohl chytit, případně by se mu to mohlo vrátit, pokud je nachlazený, nebo něco podobného, měl by také ležet, nikoliv dlouho sedět u PC.
Pro takovéto situace je notebook, případně tablet jako stvořený-můžeš si jej vzít do postele, položit někde vedle sebe, klidně si jen pustit něco, poslouchat a klidně u toho usínat, probouzet a usínat, tak jak to je u nemocných lidí běžné :)

Dochy

Tak když je zle, mělo by dítě samozřejmě ležet, spát potit se (podle nemoci). Ale když je z nejhoršího venku (obvykle tak 1–2 dny) tak nevidím důvod. Ale přiměřeně… Počítač zpravidla znamená trochu aktivní činnost, může brzo unavit, ale dítě si to nepřipustí, protože se baví.