oqoqoq

Jaký vybrat počítač na studium IT na střední škole?

Zdravím, chtěl bych si koupit nový počítač na novou školu (obor IT), protože můj dosavadní notebook by na to nemusel stačit. Potřeboval bych, aby to bylo za přijatelnou cenu, představuji si tak… 14 tisíc, počítám do toho i podporu příbuzných, samozřejmě. 😁 Minimální požadavky bych chtěl alespoň 8 GB RAM, pokud možno Intel Core i3 nebo i5, 2GB grafiku (protože budeme v budoucnu pracovat i s Unity) a 500 GB HDD, raději SSD. O konektivitu mi tak nejde, snad jen alespoň 2× USB port a jack na sluchátka. Předtím, než jsem začal psát sem, tak jsem chtěl raději notebook, ale rozmyslel jsem si to, protože to nepotřebuji někam přenášet. Doma na stolním, ve škole na školním. Ale nevadilo by mi to. 😉 Na stolním bych si ale mohl spíš věci upravit podle sebe. Nejraději bych byl za all-in-one, protože na mém stole moc místa kvůli učebnicím nebude.
Mohli byste mi, prosím, něco doporučit? Děkuji. 🙂

Nejlepší odpověď
ivzez

Já bych počkala a po začátku školního roku
se poradila s vyučujícími IT. Ti znají plán výuky,
vědí lépe než my, co po Vás budou vyžadovat.

Další odpovědi
Arne1

Tvým požadavkům vyhoví prakticky cokoliv, nevybíráš herní monstrum ale něco na práci. Když se koukneš do nabídky firem co prodávají repasované počítače, tak za pár tisíc jich vyhoví plno.
Ale po pravdě, obávám se, že velmi brzy přijdeš na to, že je dobré mít svoje data všude sebou – tj. notebook a využívat školní bezdrátovou síť. Notebook bych doma doplnil slušně velkým monitorem (alespoň 24 palců) a normální klábosnicí a myší.

ChuckNorris

Základní. Kancelářský. Každý počítač, má binarní kod jedničky a nuly. Můj binární kod jsou samé jedničky.

jáára

hlavně že si to umíš zdůvodnit

oqoqoq

ivzez: Python, Java, C#, Android aplikace a Unity jednoznačně.