Heřman

Počítač a jeho funkce

Dobrý den. Chci se zeptat když pracuji na PC a někdo zmáčkne na klávesnici klávesu která vypne PC tak dá se to nějak odblokovat. Děkuji za odpověď Heřman
Doplňuji:
takhle když mě zmáčkne klávesu vypnou PC a počítač se vypíná tak já někdy zmáčknu ALT+F4 a počítač se nevypne a jsou ještě nějaké způsoby a stratky na klávesnici proti vypnutí PC

Nejlepší odpověď
bolak

Nejsem si jistý jestli rozumím otázce, odblokovat co? Tu klávesu – tedy myslíš ne odblokovat ale zablokovat ji, aby se v případě stisknutí nic nestalo? Pokud jsem se trefil, tak na internetu jsou programy pro vytváření zkratek např. HotkeyP >

http://www.slu­necnice.cz/sw/hot­keyp/

jejichž nastavení přebírají prioritu, tudíš pokud máš na klávesnici nějaké tlačítko na vypínání PC, tak bych si nastavil na toto tlačítko jinou funkci, například printscreen, který ti jen uloží obrázek do schránky.

Pak jsou k dispozici také programy na přemapování klávesnice, kde si můžeš např přehodit šipky nebo vyměnit Y za Z, ale v tom bych se být tebou moc nerýpal, pokud už s tím nemáš zkušenosti.

Také by teoreticky šlo přepsat binární kód v registrech, ale musel bys přesně vědět kde hledat. Na internetu jsou určitě podobné návody třeba na vypínání CAPS LOCKU, ale o tom co hledáš ty jsem zatím ani nikde neslyšel.

Nakonec mě ještě napadá, najít si na internetu jak vypadá plošňák tý tvý klávesnice a trochu si zabastlit.

A jedno amatérské řešení, vydloubnout to tlačítko ven šroubovákem.

A ještě jedno ryze bolakovské:
Přilepit okraje tlačítka sekunďákem.

Další odpovědi
samicek333

Myslíte tím zastavení vypnutí počítače po zmáčknutí vypínacího tlačítka? Jestli ano, tak nevím, přece jen vypínám počítač, když už opravdu chci a přijde mi zbytečné to vypínání zastavovat…

kapka

„Nakonec mě ještě napadá, najít si na internetu jak vypadá plošňák tý tvý klávesnice a trochu si zabastlit.“

Co že to?