quentos

Počítá se školství mezi „služby“?

Možná blbej dotaz, ale teď mě fakt znejistili :{/> pokud ne, do jaké jiné pracovní sféry jej lze zařadit?

Nejlepší odpověď
hanulka11

jak všude čtu tak patří do sféry -vzdělávání a služeb

Další odpovědi
Syd

Vypadá to, že hanulka má pravdu. Váhala jsem, jestli to neni čtvrtá, ale zdá se že je to opravdu třetí sféra
http://www.mo­tiv8.cz/t/ter­ciarni-sfera/default-18_sk.html

anonym

Služba je hospodářská činnost uspokojující určitou potřebu. Jejím výsledkem je užitečný efekt, ne hmotný statek (výrobek)Toto píše wikipedie.Mně to nepřijde jako blbej dotaz.Užitečný efekt to má,ale ta potřeba je diskutabilní.Pro někoho to je potřeba mít vzdělání,jinému to zase přijde jako nutné zlo.Já bych školství zařadila do státních zaměstnanců,jed­notka nebezpečného nasazení.Takže vlastně-Policie!Tak to je taky blbý.