autacek

Počítá se při porovnání výše nákladů na topení plyn/elektřina/uh­lí/dřevo… i diskomfort a lidská práce s tím spojená?

Mám totiž pocit, že kdyby se připočetla třeba u dřeva cena času, který musím přikládání i přípravě dřeva věnovat, tak by tento způsob vytápění přišel zaručeně nejdráže. Nebo je to jinak?

Odpovědi
ivzez

Myslím, že se počítá i s prací. Ale i kdyby se s ní nepočítalo,
nešlo by podle mne ani s ní o nejdražší způsob vytápění.

Mc Merkurion

… jak se to veme, nepočítá, počítá se totiž tak, jako by si to dříví koupil, tj. včetně práce, jetliže si ale vezmeš samovýrobu, budeš na jiných cenách, ovšem chození ke kotli a skládání či přikládání uhlí se taktéž nepočítá …
… jinak máš naprostou pravdu, ALE, je totiž otázka, kolik je si kdo schopen za čas ztrávený přikládáním vydělat, asi to bude jiný u zametače ulic a u advokáta …