Rohlik

Počítá se mléko do pitného režimu?

Dnes jsekm v rádiu slyšel, že je potřeba hodně pít, alespoň 3–4 litry vody nebo aspoň vody lehce ochucené/oslazené.
Počítá se do tohoto počtu i mléko? A pokud ne, tak proč?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, bez ohledu na to, že jde o potravinu, obsahuje okolo 95 % vody. Nemá diuretické účinky, takže ano, stejně jako melouny. Mimochodem 3 až 4 litry vody denně je kravina, to snad platí v případech nadměrného výdeje – vysoká teplota a pod. V normálních podmínkách by asi ledviny nestíhaly a vedlo by to ke smrti. Došlo by k rozvrácení iontové rovnováhy v těle (dysbalanci), vyplavení životně důležitých minerálů i z krve. Pokud by bylo nutno nahrazovat úbytek vody v těle, oslazená voda nestačí, musí mít i minerály.

Další odpovědi
Slecna 007

Někteří dietologové sice mléko považují za potravinu, nicméně tato „potravina“ obsahuje vodu. Stejně tak se do pitného režimu počítají polévky, ovoce atp., tak tam zase jiní dietologové mléko počítají.

pusinka50

Počítá. Novorozenci a kojenci pijí pouze mléko a z něj mají vody dost, jsou plně hydratovaní.

annas

Mléko a mléčné výrobky patří mezi základní potraviny nezbytné pro kvalitní výživu člověka všech věkových kategorií. Mléko je potravina, nikoliv nápoj, a jako potravinu je třeba ho podávat. Mléko nemůže nahradit pití nápojů, protože má syticí účinek a nedá organismu dostatek tekutin, člověk se mlékem dřív nasytí než napije. To neplatí pro mateřské mléko a kojení

Ing. Tereza Burianová CSc
http://www.or­dinace.cz/cla­nek/mleko-ano-ci-ne/
--

Dietologická poradna Radka Němce
"Dobrý den, do pitného režimu se počítá vše, co teče, kromě alkoholu :).

Výjimku tvoří jen mléko a polévky, které se v některých případech považují jako tekutá strava. Vaše množství tekutin by mělo být dostatečné."

http://ona.id­nes.cz/dietolo­gicka-poradna-radka-nemce-don-/poradna.aspx?p=ne­mec7&t=79

da ny

Spíše ne. Je považováno za potravinu než tekutinu.
S mlékem opatrně…
Mladí chlapci často dělávají chybu, posilují/sportují a nalévají do sebe litry mléka (a ještě trvanlivého), v domnění, že získají bílkoviny.
Docílí toho, že jsou anemičtí a tedy unavení.

Norei

Je a není. V zásadě je to potravina. Obsahuje sice vodu, avšak jako nápoj jej nelze akceptovat. Ostatně vodu, jako základní nápoj a zdroj hydratace, nelze nahradit ničím. Metabolismus mléka je natolik složitý (proto není pro lidi vhodné ho konzumovat), že většinu vody v něm obsažené spotřebuje právě na proces trávení. Samozřejmě pokud není k dispozici voda a mléko ano (například když budu uvězněn v kravíně) tak určitě žízní nezemřu :)

ivzez

Dietologové mléko nepovažují za nápoj,
podle nich jde o potravinu.

HZK

3–4 litry vody, to už je o zdraví. Je to kravina. 2–3 stačí, v horkých dnech. Ledviny jsou dimenzované na nějaký denní příjem a nadměrným se poškozují.

topej

Mléko se do pitného režimu NEPOČÍTÁ!!! Do pitného režimu se počítá pouze voda nebo čerstvé přírodní šťávy ze zeleniny a ovoce! A proč? Protože pouze čistá voda a přírodní šťávy mohou procházet okamžitě buněčnou membránou. Na všechny ostatní tekutiny, včetně např. čajů, si musí organizmus nejprve vytvořit program, jakým způsobem přijatou tekutinu zpracuje a poté popřípadě využije. Takže, smůla, pokud někdo chce dodržovat pitný režim a nepije výše uvedené dva druhy tekutin, má smůlu. A kravské mléko? Tak to už vůbec NE!!! Tento produkt má pro lidský organizmus přímo fatální účinky!!! Jenže, opakovaná lež se stává pravdou a většinová populace názor na kravské mléko, jako prospěšný nápoj, bez skurpulí přijala. TRADÉGIE!!!

jirka F

Myslím že ano ale je to jinak potravina.

briketka10

AD Slečna07

Omlouvám se, ale omylem jsem Vám
dala paleček. Mléko je potravina. Ne
nápoj. 😁

pusinka50

ivzez: Dietologové – to je jiná kapitola. Kalorické hodnoty mléka jsou>>
Plnotučné mléko 60 kcal /100g
Polotučné mléko 50 kcal /100g
Odtučněné mléko 38 kcal /100g.

Kdyby člověk na dietě vypil denně doporučované množství 2 l vody, v tomto případě 2 l polotučného mléka, přijme pouze z mléka 1.000 kcal denně. Mléko do dietního jídelníčku můžeme zahrnout pouze v malém množství.