Kelt

Počítá pojištění na cesty i s touto variantou?

Nějaká česká rodina jede třeba na Bahamy, zaplatí si vše, cestu, hotel a přijde hurikán Dorian, který rychlostí 300 km/h zničil 2500 hotelů. Více
https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/apokalypsa-v-raji-turistu-hurikan-dorian-smetl-na-bahamach-2500-hotelu-78355?dop-ab-variant=15&seq-no=1&source=hp.
Jak se daná situace řeší? Předpokládejme, že rodina přežila. Už to, že dovolená nebyla plně využita, z důvodu kratšího termínu, a že neměli kde bydlet atd. Děkuji.

Odpovědi
Kepler

Nejlevnější cestovní pojištění kryje třeba jen úrazy, ale ne hospitalizaci nebo převoz do ČR. Jinak sjednat se dá leccos i proti živelným pohromám, jak s cestovkou, tak i s pojišťovnami. Většina pojišťoven má ale jisté výluky z pojištění, zejména na extrémně nebezpečné sporty a jiné činnosti.

Reezo

Záleží jak je formulovaná pojistná smlouva. Je třeba si to celé pročíst a najít si výluky z pojištění.

Otázka je jestli cestovní kancelář příjme reklamaci dovolené. To co slibovala jste nejspíš dostal, ale tornádo se bere jako vyšší moc. Cestovka ale za nic nemůže a lze předpokládat, že zamítnou reklamaci, protože to nebylo něco co by mohli ovlivnit.

Osobně jsem ještě neřešil podobný problém.

led

Čítajte v zmluve s cestovkou, aj v poistnej zmluve uzatvorenej pre pobyt na dovolenke aj tie najmenšie písmenká (ktoré často bývajú tie najdôležitejšie).
Plnenie poistky závisí od jednotlivých bodov uvedených v poistnej zmluve.
Napríklad, ak v poistke chýba prírodná katastrofa tak poisťovňa nemusí vyplatiť poistku. Takže doporučujem radšej čo najviac aj možných aj nemožných poistných udalosti