Čarodějnice

Pochybyl soud když nepřizval soudního znalce k líčení, když se jednalo o invalidní důchod?

Mám invalidní důchod 1.st.můj zdravotní stav se zhoršil na tolik že jsem odkázána na pomoc manžela.Mám velice vzácnou nemoc která se pozná pouze z gen.testů.Ty nemoc potvrdily.Jak dál dík

Nejlepší odpověď
Pepa25

Máte právo odvolat se proti rozhodnutí soudu, pokud s ním nesouhlasíte, případně použít mimořádných opravných prostředků. Toto právo vám garantuje ústava a přezkoumává ústavní soud.

Další odpovědi
ivzez

Je mi líto, ale na dálku nedokáže nikdo,
kdo se jednání soudu neúčastnil.
posoudit, jestli soud pochybil nebo ne.

Soudní znalec nemusí být nutný v každém případě.
Jak se k tomu vyjádřil Váš právní zástupce?

Pokud vím, neprokazuje se v řízení o invalidním důchodu
existence nemoci jako takové,
jde o posouzení ztráty pracovní schopnosti,
jež se může případ od případu dost lišit.

Ale zkuste to odvolání a kdyby nevyšlo,
můžete o ID nebo zvýšení stupně ID
požádat znovu.

Žádost o ID můžete pod(áv)at opakovaně,
ztrátu pracovní schopnosti pak bude nutné
posoudit znovu.