Pochybuji o erudici předsedy KPPP a v předchoz.řízení byl podjatý,jak se mohu bránit,na koho se obrátit stížností?

Odpovědi
standa

Uplatněte námitku podjatosti – napište strušný dopis s odůvodněním svých pochybností a adresujte jej přímo na obecní úřad v jehož poůsobnosti byla zřízena zmiňovaná komise.

Zák.č. 200/1990 Sb. o přestupcích
(§ 53/3)

Předseda komise k projednávání přestupků (KPPP) musí být osoba s právnickým vzděláním nebo se zvláštní odbornou způsobilostí pro projednávání přestupků.

Zákon č. 500/2004 Sb., správní řád
(§ 14/2)

Účastník řízení může namítat podjatost úřední osoby, jakmile se o ní dozví. K námitce se nepřihlédne, pokud účastník řízení o důvodu vyloučení prokazatelně věděl, ale bez zbytečného odkladu námitku neuplatnil. O námitce rozhodne bezodkladně usnesením služebně nadřízený úřední osoby nebo ten, kdo má obdobné postavení.