hanulka11

Pochlubíte se tady se svými výtvory velikonočního zdobení kraslic či vajec?

Já bych se na tu přehlídku moc těšila, věřím,že je tu hodně šikovných rukou.Kdo se přimlouvá ?

Nejlepší odpověď
Tata

Osvědčila se mi metoda malování voskem. Vajíčka můžete obarvit, ale nemusíte, záleží na vás. Pokud budete barvit, používejte jen málo syté barvy, spíše jen nádech, jedná se o podkladovou barvu která nesmí utlumit barvu vosku. Včelí vosk rozpustím na staré lžíci kterou mám uchycenou držákem ze stavebnice „Merkur“ nad svíčkou. Lžic mám několik, podle počtu barev které chci používat. Do lžíce dám trochu včelího vosku a do něho odkrojím kousek barvičky voskovky. Při ohřívání vosku promíchám barvu s voskem a pomocí skleněné hlavičky špendlíku vytvářím klasické slzičky. Obyčejným kovovým špendlíkem můžeme dělat menší slzičky nebo i rovné čáry. Potom již záleží na vaší fantazii a zručnosti