Rokio

Pochází z vás někdo ze šlechtického rodu?

Je z vás někdo urozený, nebo patří k lidu prostému?

Nejlepší odpověď
zjentek

Postavením řadící se k lidu prostému, ač duší urozený! Zjentek.

Další odpovědi
Drap

Málo z nás je schopno vystopovat svůj rodokmen do doby, než se začaly vést matriční knihy a podobné zápisy. V té době neni podle čeho hodnotit. Lze však předpokládat, že pokud by to bylo možné, tak většina dlouhých rodů u nás má ve svých předcích někoho ze šlechticů různého významu. Je jen několik takových, kteří to vědí a mohou doložit. Někteří přišli o šlechtické tituly až zrušením užívání šlechtických titulů u nás a v jejich rodech se to traduje a pamatuje. Pokud nám jde jen o šlechtickou krev, nelze opomenout i ten fakt, že obecně se dá říct, že čím více postavený šlechtic, tím více nikde neuváděných, levobočků.
Osobně znám několik takových.

Emefej

Moje prababička z otcovy strany sloužila v rodině hraběte Chotka na zámku ve Velkém Březně. Během její služby se tam narodil můj děda, nic tedy není vyloučeno…

aliendrone

Aliendrone je přímo z KRÁLOVSKÉ krve!!! Přesněji z Královniny, tak už to u Alienů prostě chodí. Celé jméno má moc dlouhé, takže používá v případě potřeby zkrácené:

Alien – drone von Hölle und Noczni Mura!!!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D