Pocházejí marokánky z Maroka?

Z čeho se vyrábí? Chutnají vám? :)

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Chutnají, ale nesmí být moc tvrdé.
Marokánka (marokánská placička) je tvrdá sladká placička arabského původu.

Původní receptura obsahovala kromě medu, oříšků, datlí, cukru, kakaa a vanilky ještě hašiš, který v Česku v běžně prodávaných marokánkách nenajdete (hašiš je v České republice ilegální drogou). Průmyslově vyráběné marokánky obvykle místo datlí obsahují levnější citronovou nebo pomerančovou kůru naloženou v cukru a rozinky a místo oříšků arašídy. Marokánky také bývají z jedné strany potřené čokoládou, respektive tukovou kakaovou polevou. Existuje řada domácích receptů na marokánky, které obsahují rozmanité množství ingrediencí, například kondenzované mléko, kandované nebo sušené ovoce, mandle, kokos ad. V domácím prostředí jsou připravovány zejména v období Vánoc coby jeden z druhů vánočního cukroví.

Podobné složení jako marokánky mají i původem italské florentýnky, které někteří lidé s marokánkami zaměňují.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Marok%C3%A1nka

Další odpovědi
Lamalam

Zda přímo z Maroka nevím, ale arabský původ určitě mají. Dělá se to z kandovaného ovoce, oříšků, smetany atd. Příliš mi to nechutná.