loosi

Je povinné, aby v každé místnosti byl radiátor? Jaké jsou požadavky na počet radiátorů?

Ahoj, chtěl bych se Vás zeptat, jestli je povinné, aby v každé místnosti byl radiátor. Respektive jaké jsou požadavky na počet radiátorů? Díky

Nejlepší odpověď
nyjono

V každé místnosti ne. Záleží na konkrétních podmínkách.
Třeba v některé chodbě potřeba není, v jiné je. S kuchyní to je podobné.
WC je taky místnost. Jde o umístění i rozměry.

Další odpovědi
Kepler

Proč by to mělo být povinné? Záleží na vlastním úsudku, jaký chce mít tepelný komfort, případně aby taky zabránil promrzání. Záleží na projektu a požadavcích na něj.

cukrar

Není povinné, aby byl v každé místnosti radiátor. Požadavky určuje projekt, podle typu obydlí a užití. Některé teploty řeší Nařízení vlády, jinde zase Vaše přání.

mosoj

Přesně takové, jaké máš ty.

Michálek1245

Požadavky na tohle žádné nejsou, ale z mé zkušenosti je lepší ten rozvod a směšovací ventily mít připravené a místnosti maximálně nevytápět. Samozřejmě pokud máte místnost ve stylu nějaké technické uprostřed domu, nebo naopak šatna nebo kumbál někde pod střechou, tak je to něco jiného. Ale u takových těch klasických nikdy nevíte, zda to nebude potřeba. Třeba když vám přijede návštěva.