ZVes

Jak se stanoví počet členů v domácnosti při žádosti o půjčku?

Žiji v domácnosti se svými 2 syny, kdy jeden je na PÚ, druhý studuje SŠ a přítelkyní, která nepracuje a vychovává svou 3letou dceru. Pokud bych si žádal o půjčku, bude se do ní počítat i přítelkyně, její dcera a můj nezaměstnaný, avšak plnoletý syn, neboď de facto je živím?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Většinou se počítají všichni, ke kterým máte vyživovací povinnost. K dětem i dospělým ji máte, k přítelkyni ne.

Pokud má syn z ÚP nějaký příjem, i ten se bude počítat do vašich společných ppříjmů.

Ale banka si může udělat i svoje speciální podmínky, tak si jich obejděte víc.

Nedoporučuji nebankovní půjčky.

Pepa25

Jenom k tomu doporučení, kde si brát (nebrat) půjčky: na měšci.cz, kde jsou lidé, kteří IMHO mají přehled doporučují pokud někdo potřebuje půjčku: 1. oslovit banku, kde mám účet, 2. ostatní banky s tím, že poslední záchrana (nejmírnější podmínky) je údajně GE Money Bank, 3. nebankovní společnosti, kde je údajně nejslušnější Cetelem.