Avatar uživatele
Spartaboy

Máte nějaké zkušenosti s přípravou čaje dle popisu v doplnění?

Počet čajových sáčků při přípravě co nejchutnějšího čaje a doba louhování

Kupuji kvalitní čaj který stojí přibližně 70 korun za dvacet sáčků. Nejčastěji černý aromatizovaný. A slyšel jsem že se má tento druh louhovat maximálně 2 až 3 minuty a mají se dávat dva sáčky na půllitr čaje. Napadlo mě jestli by nemohlo být úplně to stejné kdybych tam dal jeden sáček a louhoval to o chviličku déle? Na krabičce je napsáno louhovat 3 až 5 minut ale už i 4 minuty se mě zdají fakt moc dlouho a nechutná mi. Je to značka Basilur nechci dělat reklamu. Snad to nevadí že to sem píšu. Je to asi spíš otázka na někoho kdo se v tom fakt vyzná ale snad se dozvím odpověď.

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? nyjono před 1883 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Pokud chceš opravdu chutný a kvalitní čaj, tak ho nedělej ze sáčků, ale používej sypaný

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Kupuji sypaný čaj, i když nepiji pravidelně.

Ale dstala jsem jako dárek dózu se 40 sáčky originálních anglických čajů různých druhů. Tak dobrý čaj jsem ještě nikdy nepila. Už jsem všechny druhy vyzkoušela a vypila, až na jeden druh.

Na sáčku je napsané, jak dlouho máte louhovat. Záleží na tom, jak silný máte čaj rád. U každého je to individuální, zda pijete teplý, studený.

Musíte vyzkoušet sám, co vám vyhovuje.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
nyjono

Delší louhování způsobuje uvolňování tříslovin, které chuť ovlivňují.
My doma máme černý čaj, který toto nedělá, tak nevím, jestli to je jen kvalitou a zpracováním.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Mně přijdou hodně i ty dvě minuty.
Čaj louhuji necelou minutu, ale nenechávám jej jen tak v hrnku, pohybuji jím.
Tak rychleji získám silný čaj, aniž by stačil ztrpknout.

Počet sáčků závisí na jejich obsahu.
Sáček s 1,5 g čaje potřebuje delší dobu, nebo jich
je potřeba více než v případě 2 g či více čaje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kryšpín

Můj šéf má názor pořádný čaj se nedělá ze sáčků, ze sáčku mu to prý připadá jak vymácháný onuce

před 1883 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek