Spartaboy

Máte nějaké zkušenosti s přípravou čaje dle popisu v doplnění?

Počet čajových sáčků při přípravě co nejchutnějšího čaje a doba louhování

Kupuji kvalitní čaj který stojí přibližně 70 korun za dvacet sáčků. Nejčastěji černý aromatizovaný. A slyšel jsem že se má tento druh louhovat maximálně 2 až 3 minuty a mají se dávat dva sáčky na půllitr čaje. Napadlo mě jestli by nemohlo být úplně to stejné kdybych tam dal jeden sáček a louhoval to o chviličku déle? Na krabičce je napsáno louhovat 3 až 5 minut ale už i 4 minuty se mě zdají fakt moc dlouho a nechutná mi. Je to značka Basilur nechci dělat reklamu. Snad to nevadí že to sem píšu. Je to asi spíš otázka na někoho kdo se v tom fakt vyzná ale snad se dozvím odpověď.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud chceš opravdu chutný a kvalitní čaj, tak ho nedělej ze sáčků, ale používej sypaný

Další odpovědi
annas

Kupuji sypaný čaj, i když nepiji pravidelně.

Ale dstala jsem jako dárek dózu se 40 sáčky originálních anglických čajů různých druhů. Tak dobrý čaj jsem ještě nikdy nepila. Už jsem všechny druhy vyzkoušela a vypila, až na jeden druh.

Na sáčku je napsané, jak dlouho máte louhovat. Záleží na tom, jak silný máte čaj rád. U každého je to individuální, zda pijete teplý, studený.

Musíte vyzkoušet sám, co vám vyhovuje.

nyjono

Delší louhování způsobuje uvolňování tříslovin, které chuť ovlivňují.
My doma máme černý čaj, který toto nedělá, tak nevím, jestli to je jen kvalitou a zpracováním.

ivzez

Mně přijdou hodně i ty dvě minuty.
Čaj louhuji necelou minutu, ale nenechávám jej jen tak v hrnku, pohybuji jím.
Tak rychleji získám silný čaj, aniž by stačil ztrpknout.

Počet sáčků závisí na jejich obsahu.
Sáček s 1,5 g čaje potřebuje delší dobu, nebo jich
je potřeba více než v případě 2 g či více čaje.

Kryšpín

Můj šéf má názor pořádný čaj se nedělá ze sáčků, ze sáčku mu to prý připadá jak vymácháný onuce