mobilemob

Pocení ve vedru

Dobrý den všem,

čeká mě dvouhodinová cesta vlakem z Liberce do Ústí nad Labem. Čeká mě tam jdna záležitost, potřebuju vypadat dobře a hlavně se za tu cestu nezpotit (!!). Máte někdo nějaké tipy, jak tomu alespoň trošku zabránit? :-/ Už jsem opravdu zoufalá.. Díky za všechny rady.

Nejlepší odpověď
beer

Vybral bych si spoj s fungující klimaticací.. mají s tím sice právě teď problémy, ale začal bych zde.
Také je dobré sedět u okna na straně, kde nesvítí (nebo jen málo) slunce a sedět čelev po směru jízdy. To je vhodné tehdy, když je otevřené okénko.
Doplňuji:
Opravuji: ..klimatiZací, čeleM.. taky je mně poslední dobou vedro a to nejsem ve vlaku ))

Další odpovědi
arygnoc

potiť sa je normálne.

teda choďte na jednanie skôr, pred ním navštívte nejaké WC či umyvárku, dajte sa do poriadku, prípadne si vezmite väčšiu kabelku s náhradným spodným prádlom alebo i tričkom (košeľou, blúzkou), využite i možnosť kozmetiky (antiperspirant radšej nie, skôr parfém, deodorant). Neuškodí používať i vejár, je to u nás síce netradičný, ale efektný (i efektívny) módny doplnok.

Nebuďte natoľko poplatná dobe, potenie sa je normálny biologický proces, ktorý slúži na termoreguláciu organizmu, zastavovať ho je z hľadiska zdravia nezmysel a z dlhodobého hľadiska i risk.

briketka10

používám vlhčené kapesníčky na cestách vlakem
vždy se utřu, jak v podpaží i na čele apod. a ještě
antriperspirant Rexonu na 48 hodin woman oxygen
má neutrální vůni ..v DM drogerii asi za 70,– Kč..
na nohy mám osvěžující spray s Avonu s višňovou
vůní, ale stačí též ty kapesníčky no někomu se ty
nožky potí víc, záleží na tom, jaké si kdo vezme boty..

led

Okrem bežných spôsobov, ktoré tu už boli napísané predo mnou, doporučujem jednu osvedčený z praxe.
Namočenú a jemne vyžmýkanú šatku si uviažte okolo krku. Vlhká šatka vám, okrem ochladzovania, bude udržiavať určitú vlhkosť a teplotu na rozhraní tela a hlavy, čím sa vám stabilizuje vnútorná teplota tela. Ak šatka uschne, môžte si ju znova zvlhčiť vodou z fľašky, vodovodu… V prípade, že blúzka dolieha na takto uviazanú šatku, vlhkú šatku si prekryte inou šatkou (len tak voľne prehodenou), čím si blúzku udržíte suchú.
Držte sa v tieni, pomáha aj jednoduchý vejár či už z cestovného poriadku, letáku, alebo kúpený za pár korún.

sarinks258

Mám jeden deodorant,který byl proslaven v reklamě rexona maximum protection.
Výsledek je prostě dokonalý!Má mamka se hondě potí,tak si ho koupila a opravdu pomáhá.Ale stojí nějak za 150:-((((
Njn,ty účinnější a kvalitní jsou dražší ):
Doplňuji:
Ale pomáhá jen na podpaždí.Na obličej a na záda ne.Jedinak se nějak osvěžit nebo utřít navlhčeným obrouskem či ručníčkem 🙂