Avatar uživatele
anonym

Počasí versus úroda.

Sami vidíte,že se letos nedaří zemědělcům sklidit letošní úrodu kvůli rozmarnému počasí.Má otázka zní:Šli by jste na požádání zemědělců pomoci ze sklizni obilí ?
Doplňuji:
Co by jste dělali ? Třeba obsluhovali sušku obilí (12– ti hod. směny),tahali se s 50 kg pytly,dělali povřísla,stavěli snopy.Prostě manuální práci!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, hanny 2, tom004, dědapetr před 4646 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Bez problému,jako voják jsem se účastnil každý rok.Také na sklizni lnu.Manuálně jsem dělal celou dobu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Prečo nie, dovolenku ešte mám.
Ale, čo by som robila, varila čaj? Možno by som tým uvolnila človeka na iné miesto.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanny 2

Kdybych neměla co dělat,tak ano.Jako holka jsem pomáhala při sklizni obilí a dalších hospodářských plodin.Měli jsme pole a pěstovali obilí,brambory,řepu a další zeleninu,také ovocný sad,takže sklizeň ovoce,docela jsme se nadřeli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
salsa verde

Já bych šla. Akorát taky nevím co bych tam dělala, s traktorem bych si třeba poradila ale kombajn neovládám, brambory kopat motykou to asi ne a co jiného? Tady je hlavně řepka, obilí, slunečnice, brambory, kukuřice-to vše se sklízí strojově a to ostatní vlastně taky…tak co bysme tam tak dělali-neumím si představit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Chodím každý rok,podle potřeby.Sice,ne­dělám povřísla,stejně si myslím,že je dnes,už moc lidí,neumí,ale většinou jezdím s traktorem,nebo jiným,podobným strojem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

Klidně bych šla.Ani ty pytle by nebyly problém,pracovala jsem dost dlouho v expedici.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
01Ricco

Na sušce bývalo fajn, v chlaďácích na mléko jsme vždycky měli vychlazenejch pár piv…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek