Počasí versus úroda.

Sami vidíte,že se letos nedaří zemědělcům sklidit letošní úrodu kvůli rozmarnému počasí.Má otázka zní:Šli by jste na požádání zemědělců pomoci ze sklizni obilí ?
Doplňuji:
Co by jste dělali ? Třeba obsluhovali sušku obilí (12– ti hod. směny),tahali se s 50 kg pytly,dělali povřísla,stavěli snopy.Prostě manuální práci!

Nejlepší odpověď
dědapetr

Bez problému,jako voják jsem se účastnil každý rok.Také na sklizni lnu.Manuálně jsem dělal celou dobu.

Další odpovědi
led

Prečo nie, dovolenku ešte mám.
Ale, čo by som robila, varila čaj? Možno by som tým uvolnila človeka na iné miesto.

hanny 2

Kdybych neměla co dělat,tak ano.Jako holka jsem pomáhala při sklizni obilí a dalších hospodářských plodin.Měli jsme pole a pěstovali obilí,brambory,řepu a další zeleninu,také ovocný sad,takže sklizeň ovoce,docela jsme se nadřeli.

salsa verde

Já bych šla. Akorát taky nevím co bych tam dělala, s traktorem bych si třeba poradila ale kombajn neovládám, brambory kopat motykou to asi ne a co jiného? Tady je hlavně řepka, obilí, slunečnice, brambory, kukuřice-to vše se sklízí strojově a to ostatní vlastně taky…tak co bysme tam tak dělali-neumím si představit.

tom004

Chodím každý rok,podle potřeby.Sice,ne­dělám povřísla,stejně si myslím,že je dnes,už moc lidí,neumí,ale většinou jezdím s traktorem,nebo jiným,podobným strojem.

johana 56

Klidně bych šla.Ani ty pytle by nebyly problém,pracovala jsem dost dlouho v expedici.

01Ricco

Na sušce bývalo fajn, v chlaďácích na mléko jsme vždycky měli vychlazenejch pár piv…