Avatar uživatele
Registrovaný

Počasí v Mezopotámii

JAké bylo počasí v Mezopotámii hlavně v okolí Babylonu (samozřejmě že jen přibližně)
Doplňuji:
No asi jo spis to podnebi ale taky jestli tam hodne nebo malo prselo

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Někdy sluníčko, někdy nějaký ten mráček. :-)

Asi ses chtěla zeptat na podnebí, ne? ;-)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

"Mezopotámie (z řeckého Μεσοποταμία, Mesopotamia, „země mezi řekami“ nebo „meziříčí“; arabsky بلاد الرافدين‎ bilād al-rāfidayn, syrsky ܒܝܬ ܢܗܪܝܢ beth nahrain, „země řek“) je označení pro oblast mezi řekami Eufrat a Tigris, jejíž jádro tvoří povodí středního a dolního toku obou řek. Mezopotámie je součástí tzv. úrodného půlměsíce. V dnešní době její území zhruba odpovídá Iráku, severovýchodní Sýrii, jihovýchodnímu Turecku a jihozápadnímu Íránu."

Pokiaľ netreba konkrétny deň, tak podľa vtedajších zápisov, povestí deň sa menil s nocou, bývali obdobia dažďov a sucha, dokonca bola i 40 dňová.
"Mezopotámie leží v povodí řek Eufrat a Tigris. Řeky pramení v Arménské vysočině na území dnešního Turecka, kde se na jednom místě jejich tok přibližuje na vzdálenost asi 30 kilometrů. Poté Tigris teče rychle na východ a pak na jihovýchod, zatímco Eufrat na jihozápad a poté na jih a jihovýchod. Tigris má více přítoků než Eufrat, kterým protéká méně vody a jehož proud je tak mírnější. Podzimní deště zvedají hladiny obou řek a záplavy vrcholí v dubnu a květnu. Kvůli tomuto přírodnímu procesu se v níže položených oblastech podél Eufratu a Tigridu nahromadily nánosy bahna, zatímco v kopcích se vytvořila úrodná údolí."
citáty sú použité z: http://cs.wikipedia.org/…

Veľký rozdiel medzi vtedajším a súčasným podnebím nie je:
Väčšinu územia zaberajú nižšie položené oblasti s aridným (suchým) a teplým podnebím. Na severovýchode sú pohoria s nižšími teplotami. V nižších oblastiach, kde sa vyskytujú púšte a aluviálne (pririečne) roviny, sa strieda leto a zima s krátkymi prechodnými obdobiami. Letné teploty sa pohybujú medzi 22 °C a 38 °C. Vo vyšších polohách je leto kratšie a zhruba o 5 – 10 °C chladnejšie. V zime prebieha zhruba 90% celoročných zrážok. Ročný úhrn sa pohybuje v nižších polohách medzi 100 a 170 mm a vo vyšších polohách medzi 320 a 570 mm. Teploty v zime dosahujú hodnoty medzi 0 °C a 17 °C.


Avatar uživatele
Bronzový

A který den?

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

led

Pokiaľ netreba konkrétny deň, tak podľa vtedajších zápisov, povestí deň sa menil s nocou, bývali obdobia dažďov a sucha, dokonca bola i 40 dňová záplava (biblický Noe)

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3827
Zlatý Drap 2288
Zlatý led 1654
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1276
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 874
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.