Michal Kole

Pobouřilo Vás rozhodnutí Nejvyššího soudu, že i když je sněhová kalamita tak dostat do zaměstnání je Váš problém ?

http://aktual­ne.centrum.cz/e­konomika/prace/cla­nek.phtml?id=75­5725

http://www.nsou­d.cz/Judikatu­ra/judikatura_ns­.nsf/WebSearch/F267D7092­586ED7EC1257A680027164C?­openDocument&Hig­hlight=0,

Já bych to nechal všechnona bedrech zaměstnavatele. Když má „požadavek“, mít zaměstnance ve své „provozovně“ tak by měl být povinen si je tam dopravovat na své náklady i v době „klidu“.

Pokud by si je nechtěl dopravovat do provozovny tak by jím musel umožit pracovat z domova.

Zaměstnanec nemůže za to, že zaměstnavatel nemá fabriku přes „chodbu“ jeho paneláku a kvůli penězům se pracovat musí.

Když může mít jeden zaměstnavatel firemní dopravu tak proč to nemůžou mít i ostatní zaměstnavatelé ?

Nechápu proč ministerstvo práce a sociálních věcí na zaměstnavatele pořádně nepřitvrdí, aby byli nuceni si zaměstnananců hýčkat a ne je šikanovat.

Nejlepší odpověď
Drap

žádný zaměstnavatel žádného zaměstnance nenutí aby u něho pracoval. Proč by tedy měl mít náklady na takové věci, jako je sněhová kalamita ?
Doplňuji:
Až bude taková situace, že bude spousta volných pracovních míst a nikdo nebude mít zájem nechat se zaměstnat, tak se třeba podmínky změní. Ale nepočítej s tím, že se toho dočkáš.
Pokud by jsi sehnal třeba místo plavčíka, tak by jsi přece nemohl chtít, aby provozovatel přestěhoval bazén k tvému domu.

Další odpovědi
anonym

Nás pobuřuje, že Tě živíme v zimě létě.

hanulka11

Nepobouřilo, mám výhodu ..... nemusím do kalamity

anonym

Důchodci mají tu výhodu, že nějaká kalamita je jim šumafuk. Už si za svůj život chození do práce a vyrovnávání se s nepřízní počasí užili dost.
Michale, nepamatuji se ani za té tak odsuzované totality, že by zaměstnavatel řešil problém s kalamitou. Když byly problémy dostat se do práce, tak hezky zafungoval telefon, nahlásilo se zpoždění a práce se musela udělat stejně. Takových „kalamit“ nebylo naštěstí nijak hodně. Problém byl s povodněmi, ale to zřejmě není kalamita ve smyslu, v jakém se na ni ptáš.
Ještě jsem nezjistila, odkud bereš ty zcestné názory, že nějaký zaměstnavatel se má proč prosit zaměstnance, aby laskavě ráčil přijít do práce. Problém je úplně opačný. Dnes jsou zaměstnavatelé ve výhodě a vybírají si zaměstnance s optimálními podmínkami pro zaměstnavatele (to je pokud možno člověk svobodný, zdravý, bezdětný nebo s odrostlými dětmi, s praxí a bydlící poblíž, aby nebyly problémy s dopravou ani o kolamitách).
Probuď se, na lidi na ID nikdo nečeká. A na Ty, kteří vymýšlejí takové bohapusté nesmysly už vůbec ne.
Tady Tě máme rádi, tak se uklidni a nepruď.

baghira

Pokud je zaměstnanec užitečný, neřkuli těžko nahraditelný, tak si ho zaměstnavatel samozřejmě hýčká. Já měl v minulém zaměstnání mimo jiné na dojíždění do práce služební auto.