zjentek

Poběží tento printer na Win 10?

Nikde to neuvádějí. To je jako samozřejmé? Autista nechápe>>>https:/­/www.datart.cz/xe­rox-phaser-3020v-bi-cb-laser-tiskarna-a4–3020v_bi.html#mo­reDescription

A tady>>>https:/­/www.okay.cz/xe­rox-phaser-3020bi/?gclid­=Cj0KCQiAoNWOB­hCwARIsAAiHnEh5ZPO­I0_ZgCl8H8uRKOq31QzS2nYd­ZCG-Y68mYw3jKsKkV­GQJPm4waAmWCE­ALw_wcB#parame­try
uvádějí všechny OS zvlášť, ale win 10 tam uveden není. (?)

Odpovědi
elkon

Pokud seženeš ovladač. Nejspíš na stránkách výrobce (pokud pro ten typ existuje).

aliendrone

Mno…, pořád ještě mám pochybnost o tom, zda-li jsi si vědom mé neskutečné krásy (v porovnání s tebou), ale co už se zjentkem, že? ;) :)

Tož že jsi to ty, tak https://www.sup­port.xerox.com/cs-cz/product/phaser-3020/download­s?platform=win10x64&l­anguage=cs ;) :D :D

zjentek

(; (; (; ali, tak já si tvé krásy SAMOZŘEJMĚ vědom jsem, o to nejde, jde přece o to, ezli tysisi vědom TÉ MÉ!!! (; D; D; Jednou přijde čas, kdy dostaneš příležitost ji docenit I TY, neboj! (; D; D;

A teď k tomu méně podstatnému- PROČ nejsou drivery win ten a výš hned na tom přiloženým install cd? Vždyť přece nejde o nijak starý produkt, tak vocogo? Autista o5 nechápe. );
Takže zjednodušeně- všechno co lidé nepotřebují tam je a jediné co by se jim tam vzhledem k době hodilo, chybí? Hm, logika. A není uvedeno ani v podporovaných>>>https­://www.okay.cz/xe­rox-phaser-3020bi/?gclid­=Cj0KCQiAoNWOB­hCwARIsAAiHnEh5ZPO­I0_ZgCl8H8uRKOq31QzS2nYd­ZCG-Y68mYw3jKsKkV­GQJPm4waAmWCE­ALw_wcB#parame­try

aliendrone

aliendrone>>> A já jsem si stejně tak SAMOZŘEJMĚ vědom i tvé krásy, přirozeně z mého úhlu pohledu a dle mého měřítka. A to je, že NEJDŘÍVE JÁ, pak nic, pak zase nic, pak dooooooouho nic, pak hromada trusu a někde za ní všechno ostatní. ;) :D

Osobně si myslím, že ten důvod je právě stáří produktu. Prověř si release date printeru na trh a porovnej s W10. U staršího HW (nejen tiskárny, ale i NTB aj.) je běžné, že výrobce vyrobí dodatečně drivery (pokud nejde o vyloženou vykopávku nebo o okrajový speciální sortiment, zvláště noname), minimálně pro následný OS, pokud už je produkt na trhu. ;) :)

TWL, já na desítkách tuhle připojil BEZ dodatečných ovladačů i starý traktor (devítijehličkový), jsem z toho byl úpo v 3,14či! Vážně nekecám! ;) :D :D

zjentek

Pomalu na mě, uber. Sem si chvíli myslel, žes fakt zapojil starý traktor, na diagnostiku. (((; tak jsem zagooglil a ukázalo se, že devítijehličkové printery jsou stále v kurzu, dokonce stojí ranec že jsem bulvy valil, takže zase nic nechápu. Kudwa, ta dutá hlava je FAKT NA OBTÍŽ, ale… Bych čekal, že za tu krupicu něco takovýho jako v linku níže na desiny tedy PŘIPOJÍM>>> https://www.ep­son.cz/produc­ts/printers/dot-matrix-printers/fx-2190iin

aliendrone

zjentek>>> Nwm sice co jsou „extrémně nízké náklady na vlastnictví“, zato vím, že jehličkovky mají zatraceně nízké náklady na provoz. Jistě víš, kolik stojí blbej toner do inkjetu (a to stačí jen „náhradní náplň“, nikoliv origo) nebo náhradní válec do laserovky…

Pokud tiskneš nějaké kktiny pravidelně a HODNĚ často, tak nákladově jehličky strčí do kapsy ostatní tiskárny. Stačí jen nepotřebovat „superkvalitu tisku“, prostě jen „aby bylo jasno“. Páska vydrží dloooouho, inkoust do pásky je oproti tonerům skoro zadáčo (nemluvě o tom, kolik vydrží v pásce vytisknout), nakapat do pásky pár kapek nebo dát jinou zvládne i sousedovic dementní babička a spolehlivost je prostě někde jinde (tenkrát, když jehly vládly tisku ještě nebyla tak propracovaná technologie programového zastarávání). Takže když denně tiskneš stovky či více položek jako účtenka EET apod., tak tiskárna jede a jede a jede… prostě NEZMAR. Takové šajzy jako ucpaná cartridge či vyteklý inkoust dovnitř prostě nehrozí. A o výdrži tisku (v porovnání s dnešními „eko“ termoshity, kdy ti tisk „zmizí“/je zcela nečitelný klidně po půl roce) ani nemá smysl mluvit – VĚČNOST! Dokonce ani nemá nijak velké nároky na kvalitu pejpru, když na to přijde, tak „nabouchá“ svoje i na leták z nákupáku. :)

Přirozeně to platí pro TEHDEJŠÍ tiskárny (proto jsem ji také kámošce zprovozňoval – měla ji uschovanou ještě z devadesátých let), nwm jak pro ty dnešní (spolehlivost > viz programové zastarávání). A dnešní cena jehliček je asi dána právě s ohledem na předpoklad, že i když draze koupíš, ušetříš i tak. Tož proč by si hošani nenamastili kapsu, no ne? ;) :D :D

zjentek

…nebo prostě JAK JE TO? (;

elkon

V návodu Win 10. není, než něco takového koupím, zjistím si použití.