Jiri Polak

Po zkonceni podpory jak dal kdyz jsem pred operaci a nikde me nezamestnaji bez vstupni prohlidky .operace stitne zlazy.

Jelikoz mi zkonci podpora a jsem pred operaci stitne zlazy a jsem na neschopence pouze pro urad prace a doba leceni se protahne o dost dlouho a nikde vas bez vstupni prohlidky nezamestnaji a ziju sam zustanu uplne bez financi.platim najem a splatky uveru cimz se dostanu do exekuce.poradte prosim co mam delat je mi 53 ket odpracovano mam 32let a ted toto.Je moznost zadat si o klasickou nemocenskou? Nebo musim jit zebrat?Doktor me neuschopni trva na operaci takze me do prace nepusti.
Prosim o radu dekuji.

Nejlepší odpověď
ivzez

V době evidence na ÚP nejste (stát za nikoho
nehradí sociální pojištění) nemocensky pojištěn,
takže na nemocenské nemáte nárok.

Můžete zkusit požádat o dávky státní sociální podpory
a/nebo pomoci v hmotné nouzi.

Také se můžete pokusit svou situaci vysvětlit lékaři
a požádat jej, aby Vám povolil alespoň zkrácený úvazek apod.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… otázkou je, proč končí podpora, zaměstnání se mělo hledat dříve …

peterd108

No jo Romové

ivzez

@McMerkurion → po padesátce se zaměstnání už nehledá tak snadno jako v mladším věku. A přidá-li se k věku nějaký zdravotní problém, je to ještě obtížnější.

Mc Merkurion

… ano, proto je chyba zaměstnání opouštět, a mimochodem, momentálně by tu i v okolí brali klidně i starce nad hrobem, jem kdyby chtěli pracovat, v poslední době jsem viděl na vlastní oči pár čechů, kteří byli k práci naladěni ještě hůře než cikáni, tož tak …