Weroniq

po zapnutí počítače stále nabíhá kontrola disku

než naběhne windows (xp) tak si počítač stále vynucuje kontrolu disku chkdsk C na kterém je systém.. je to od té doby, co jsem musela vypnout počítač tlačítkem, protože přestal úplně reagovat a i když kontrola proběhne vpořádku, tak je to při každém startu znova a znova.. našla jsem na netu nějaké rady, co napsat do příkazového řádku, ale všechny oddíly píšou, že jsou čisté, tak proč se to pořád zapíná? jak to zrušit?
Doplňuji:
tak jsem dala spustit při dalším startu systému kompletní kontrolu i s vyhledáváním a opravou chyb a vadných sektorů a vše proběhlo vpořádku a stejně zase ta běžná kontrola nabíhá při každém startu windows
jinak nepoužívám žádné režimy spánku nebo hibernace, vždy počítač večer vypínám úplně

Nejlepší odpověď
arygnoc

tak je na disku problém.
spustite kontrolu s opravou chýb, malo by to pomôcť (označia sa vadné sektory a nebudú sa používať).
Doplňuji:
tak už to vidím iba ako formátovanie disku s novou inštaláciou OS, pretože buď sú vadné sektory disku alebo je pošahaná FAT tabuľka.
Nič iné ma nenapadá.

Další odpovědi
bolak

↓↓↓

http://pc.porad­na.net/q/view/128311-chkdsk-nabiha-po-kazdem-spusteni-windows
http://www.svet­hardware.cz/fo­rum/archive/in­dex.php/t-35106.html
http://www.pc-help.cz/viewto­pic.php?f=46&t=­23846
http://www.pc-help.cz/viewto­pic.php?f=46&t=­52324

a ber to odzhora…
Doplňuji:
Tak já to zkusím ještě shrnout, kdyby se ti to nechtělo pročítat (alespoň ty nejpravděpodobnější možnosti:

1)
Start → Spustit → „cmd“ → „fsutil dirty query d:“ → pokud se objeví, že je „Svazek čistý“, je vše OK.
Pokud ne, pak spusťte: „chkdsk d: /f /x“ a po skončení znova „fsutil dirty query d:“. Pokud je svazek nyní čistý, napsat „exit“ a restartovat PC.
(samozřejmě toto platí, pokud se ti kontroluje disk D: ; v případě kontroly jiného disku prostě přepiš Déčko na to písmenko který potřebuješ)

2)
Kdyby nevyšel bod 1) tak zkus zjistit, jestli „je ten disk FAT32 nebo NTFS…
Poznáš, když klikneš pravým tlačítkem na disk a dáš vlastnosti (v záložce obecné). Je-li FAT32, rozhodně doporučuji převést na NTFS. “

briketka10

mám OP Vista, toto se mi občas stane taky, když se vzdálím od notebooku a vrátím se z venku, vypnu ho naostro a zapnu proběhne kontrola a je vše v pořádku, máš nastavenou hibernaci nebo spánek nebo na úlné vypnutí ??
zkus PC vypnout na půl hodiny a pak zapnout, mě to pomohlo, že si odpočinul, takto po sobě ho zapínat není dobré bude dělat stejnou akci..

anonym

Tak nech počítačem ten disk zkontrolovat a počítač bude spokojený a nebude už otravovat!

Weroniq

zkoušela jsem ten příkaz u všech disků a všechny hlásí jako čisté
někde byl i příkaz na nastavení, že se tváří že není čistý, pak proběhne při dalším startu kontrola a stejně to nic nezměnilo
zkoušela jsem i tu kompletní pětifázovou kontrolu disku s opravou (při startu běží jen třífázová)
a disk je NTFS

bolak

1)A kterej disk ti to kontroluje? Céčko?

2)Mrkni se ještě do start>nastave­ní>ovládací panely>naplánované úlohy
jestli tam náhodou nemáš permanentně nastaveno chkdsk

  1. Kdy přesně to začalo

4)V jednom z těch odkazů je návot na hijack, výpis všech spuštěných procesů, tak to sem kdyžtak hoď do diskuze a já se ti mrknu jestli tam nemáš něco co tam nepatří, nějakej šmejd. Pak budem pokračovat.