tony2412

Po zapálení plynového topidla WAW plamen hoří, ale po chvilce asi minutě zhasne, čím to může být?

Chtěl jsem si honem něco usušit, tak jsem zapálil wawky ale po chvíli plamen zhasl, opakoval jsem to několikrát se stejným výsledkem, zkusil jsem druhé wawky které nepoužívám ani v zimě a dopadlo to stejně, ale na další pokus už hořely pořád. Čím to může být, jsou asi 15 let starý, při pohledu do toho okýnka co je vidět plamen, mi připadá že ten plamen začne po chvíli plápolat a jako když ho někdo sfoukne, nesetkali jste se s tím někdo? Je mi divný že to udělaly i ty druhý wawky ale jen jednou. Poslední zimu fungovaly bez problému./// Asi to bylo tím, že hned po zapálení hořáku jsem to nastavil na co nejvíc a plamen začal plápolat a pak po chvíli zhasl, napadlo mě zkusit to zpočátku nastavit jen na 2 a plamen nezhasl a ani když jsem ho později nastavil na maximum, ta pojistka ta samozřejmě pokud se nezahřeje tak hořák se nezapálí to je jasný. Asi se to nesmí hned na začátku dát na maximum.

Nejlepší odpověď
autacek

Je třeba mít puštěný přívod plynu, podržet stisknuté tlačítko do doby než se zahřeje tepelná pojistka.

Ostatní seřízení, opravy, atd. by bylo lepší svěřit odborníkovi.

Další odpovědi
ivzez

Při zapálení WAWek na začátku topné sezóny je
potřeba tlačítko nějakou dobu držet stisknuté.
Pustíte-li je příliš brzy, plyn se nestihne rozhořet.

Při zapálení otvírám plyn naplno, stahuji jej až asi po půl
hodině, když už je jasné, že WAWky spolehlivě hoří/topí.

Hlada

Tohle vypadá na nedostatečný tlak plynu, vadný regulátor, jestli tam je nebo ucpaný přívod vzduchu. Zhasínají také, když je špinavý hořák a plamen neohřívá dostatečně pojistku. To je ale slyšet cvaknutí a plamen zhasne naráz.

aliendrone

Je to tou „pojistkou“, resp. tvojí špatnou obsluhou kamen při startování (zapalování).

Pochop, v reálu to je elmg. ventil, který je automaticky uzavírán pružinou, otevřený ho drží elektromagnet napájený termočlánkem (to je to, co ohříváš tím plamínkem)

Pokud není termočlánek dostatečně zahřátý na provozní teplotu (negeneruje dostatek proudu a potažmo elektromagnet neudrží ventil otevřený), vznikají tyhle komplikace. U nových WAWek bys měl tlačítko držet (ohřívat termočlánek plamínkem před spuštěním) alespoň 10s, u starších 20–30s i více k dostatečnému zahřátí termočlánku.

Edison

A co přívod vzduchu? Hoření potřebuje kyslík… Když pak plamen zhasne nedostatkem kyslíku, bezpečnostní ventil zavře přívod.

Ucet

Zapálila jsem kamna na maximum,plamen byl načervenalý,potom jsem to stáhla na dvojku a hořák plápolal čistě,asi po půl hodině mi přišlo, že přeskakuje plamínek do hořáku a a p

Ucet

Mám plynová kamna Beta5,do loňska fungovala. Letos,po vyčištění,jsem je zapla,po minutě zhasl hořak a asi po pěti hodinách zhasl i plamínek.

Hlada

Nebylo to tím. Funkční kamna musí ihned po zapálení normálně hořet na maximum. Vypadá to na ucpaný oběh vzduchu. Termostatem se nedá nastavit výška plamene. Podle polohy vnějšího kroužku spíná buď maximum/0 nebo maximum/malý plamen.