ABABA

Po vznesení rozsudku si jeden ze zúčast. obsílku nepřevezme a soud ho znovu obešle. Může dojít k propadnutí rozsudku?

Odpovědi
Kepler

Nemůže. Nezastihne-li doručovatel adresáta, písemnost uloží a adresáta vyzve, aby si ji ve lhůtě 10 dnů vyzvedl. Pokud si adresát nevyzvedne zásilku, považuje se 10. den za den doručení. Na rozsudek to nemá vliv, jen případné odvolání v zákonné lhůtě..
https://www.na­sepenize.cz/ne­prevzeti-soudni-obsilky-uz-nikomu-nepomuze-2422

Mp2

Pokud si ji nevyzvedne, nastane tzv. Právní fikce.
Bude se hledět, jako kdyby zásilku vyzvedl a nereagoval..

Určitě nepropadne..

Hlada

Žádné „propadnutí rozsudku“ neexistuje. Existuje fikce doručení.