Honza.9

Po vytržení zubu jsem nahmatal kost v dásni nebo něco, co tak aspoň vypadá. Co to může být?

Mezi zuby 2 a 3 nahoře v levo po vytržení jsem nahmatal jak kdyby kost v dásni nebo neco co tak vypadá. Co to může být? Je ovšem jen mezi (ted už dírami po zubu) ve tvaru připomínající tyto dvě závorky )(

Odpovědi
Roman71

Zubař vám po extrakci musel odbrousit kus lůžka, ze kterého zub vyrůstal. Někdy po zákroku zůstane v díře úlomek zubu nebo nepatrný zbytek kořenu, zvlášť, když se zubaři podaří zub rozdrtit. Tohle jsem absolvoval asi dvakrát a pokaždé hojící se dáseň úlomky vytlačila na povrch.

kaziszuk

Uklidni se. Tohle je naprosto normální stav než ti dáseň po vytrženém zubu „doroste“. Navíc zubař po vytržení zubu vidí zda vytrhl celý zub nebo ne. Kdyby viděl, že ho nevytrhl celý tak tě pošle na zubní chirurgii.

dudu

Možná úlomek kosti, který tam zanechal zubař kvůli špatně odvedené práci. Doporučuji revizi.

da ny

Může se jednat i o nějakou kostní lamelu.
Po extrakci je to skutečně běžná záležitost. Kolem 3 (špičákú), je to nejčastější jev. Rána se zacelí. Otok splaskne. Ono se to vstřebá, někdy do 3 týdnů, jindy třeba do 3 měsíců.

@ kaziszuk: Gingiva je jediná část sliznice vlidském těle, která nikdy nedorůstá.
Zhmožděná/stlačená, se trochu uklidní, „vzpamatuje“. Nikdy nedoroste

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.