BANAN93

Po vyjmutí a opětovném vrácení baterie ze záklaní desky počítače si počítač nezapamatovává nastavený čas – jak na to ?

Nastavoval jsem čas pak až ve win (xp professional) mám to nastavit v biosu? Tu baterku jsem tam zkoušel zacvaknout znovu
Doplňuji:
no ono já sem to kutil známé – tam jí nefungoval internet a psalo to „síťový kabel odpojen“ tak jsem po zjištění funkčnosti kabelů atd. našel že by pomohlo i vypnout počítač na déle než minutu a popřípadě vyndat baterku CMOS..... nakonec to ale bylo tím že odešla síťová karta, což ale byla až další možnost… když jsem jí vyměnil tak internet jde a ona už má počítač doma tak jí chci jen na dálku poradit co s tím :D

Nejlepší odpověď
anonym

Zda-li myslíte baterku která napájí CMOS tak ano, když jí na 1 minutu vyndáte tak CMOS ztrácí signál a tím i uložená data v BIOSu.

Možnost je i „zkratovat“ jumpery, ale pro nezkušeného člověka to může být nadlidský výkon, a může si poškodit počítač. Tudíž preferuji vyndání baterky.