Avatar uživatele
david22

Po vydatném obědě se často cítím ospalý.

Co se doporučuje: jít si zdřímnout, anebo naopak mít nějaký pohyb?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? tom004 před 3342 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Michal Kole

To je normální, protože se odkrí mozek, protože většina krve jde do břicha, kvůli trávení.

Pohyb není dorbý nápad, lepší je si schrupnout.

V zahraničí to chápou i zaměstnavatelé, že je třeba po obědě siesta. V Čechách to zatím zaměstnavatelé nesnáší, když si dá zaměstnanec pauzu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Pokud potřebuješ pracovat tak se prostě nepřejíst ,ale jinak malý odpočinek po obědě je zdravý ,ale neměl by být delší než 1/2h - to pak je člověk rozmrzelý .nauč své tělo ovládat aby si vytvořilo potřebu odpočinku cca 15-20min a zrelaxovalo - pak se budeš cíti fajn.
/ vlastní zkušenost/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Žádný pohyb. Po obědě by měl každý alespoň 1 hodinu odpočívat. Nemusí spát,ale strávit čas "sladkým nicneděláním". Tedy pokud to jde,ne každý má tu možnost. Starší si pamatují,že v obchodech bývala polední pauza od 12 do 14 hod. Měla sloužit k jídlu a následnému odpočinku. Skutečnost byla samozřejmě jiná. Rychle do sebe naházet oběd a oblítat co nejvíc obchodů,kde se nezavíralo. Do práce se potom vracela spousta,sice najezených,ale totálně unavených lidí. Takže,kdo můžete,"šup do boxu".

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

tak to jsme na tom stejně ,já dneska v bagru skoro usínal,jelikož mě majitelka pro kterou děláme demolici baráku přinesla domácí kachýnku se zelím a knedlikem.Byla to půlka kachny takže když jsem to zbaštil bylo to tak akorát šup na gauč.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

ja si dam klidne ctvrt kila masa,ale--------jim k nemu zeleninu,bud v pare-brokolici,nebo hlavkove zeli,k tomu jeste syrovou zeleninu, rajce, okurek, paprika. dohromady snim kg jidla k obedu,a citim se lehce.fígl je,nekombinovat maso a prilohy.to zatezuje a v tele kvasí.a hlavne nepribiras.a tu zeleninu pokapat olivovym olejem,pro vstrebani mineralu.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví