Ganymede

Po usušení bylinek je nutné je rozmlet??

Nebo je nechat tak vcelku??

Nejlepší odpověď
Drap

Bylinky neni vůbec třeba rozemílat. Pokud je třeba, suché jdou snadno rozdrtit. Osobně většinou nechávám bylinky v celku, když potřebuji rozdrtím je těsně před použitím. Lépe si tak uchovávají aroma.

Další odpovědi
Lamalam

Rozemletím usušených bylin se urychlí proces vylučování účinných látek a pak rychleji „vyčichnou“. Já bych je před skladováním určitě nemlela.

štamgast

Nejlepší jsou bylinky čestvě utržené.

ReHu

Určitě nechat vcelku.