Po ukončení exekuce, je povinen exekutor vystavit potvrzení o ukončení a účetní doklad?

Nejlepší odpověď
standa

Exekutor nevystavuje žádné účetní doklady.

Pokud výrazem ´exekuce´ máte na mysli například „strážky ze mzdy“, tak ani v tomto případě exekutor nevystavuje žádné ´potvrzené´ o ukončení exekuce.

Zaměstnavatel dlužníka ukončí exekuci sám bez jakéhokoli potvrzení od exekutora, a to v okamžiku, kdy si sám spočte, že už dlužníkovi srazil vše, co bylo uloženo v usnesení o výkonu rozhodnutí (§ 284/1 o.s.ř.)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/osr/cast6h2­.aspx

Další odpovědi
GM

Platila jsem exekuci za syna formou měsíčních splátek. Po splacení jsem od exekutorského úřadu dostala vyrozumění, že „celá dlužná částka byla vymožena“, a že „exekutorský úřad již nemá vůči vám žádné nároky“. Přišlo to obyčejnou poštou.