zjentek

Po třech letech začalo stabilně hučet (bzučet) v zapuštěné el. rozvodnici (rozvaděči) na baráku. Čím vším to může být?

Plný rozvaděč, cca 25 komponentů (pojitky, jističe, stykače, proud. chrániče, hl. vypínač a dál nvm). V nejhorším pošlu fotku. ;)

Odběr- tarif D45d, 20hod. NT, 4hod. VT. Ve skříni hučí STABILNĚ, čili nonstop. Díky.

Nejlepší odpověď
Edison

Zpravidla tohle dělá některé relé nebo stykač. Najít, které to je a vyměnit. Setkal jsem se i s tím, že to dělal chránič. Takže bych nevyloučil vůbec žádnou komponentu. Najít by se to dalo postupným vypínáním obvodů, relé a stykače pak maj vnější „ovladač“. Na to stačí třeba zatlačit šroubovákem… Ale pouze u těch sepnutých! u vypnutých jen pokud víte, co děláte – zapnete (ale může stačit zatlačit i jen mainko).

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Vypnout a zapnout hlavní jistič, v období zapnutí sazby 20 hodin NT, a pokud se zvuk mění, jde nejspíš o stykač spínající spotřebiče na levnou sazbu.
A pak, jak říká Edison, vypínat a zapínat jednotlivé komponenty. A případně citlivě poklepávat plastovou rukojetí šroubováku a sledovat změny zvuku.

Michálek1245

To půjde určitě vyměnit. Ale určitě to nepodceňujte. Sousedi dělali, že to neslyší a pak měnili celý rozvaděč. Ale doporučil jsem jim rozváděče od https://www.schmachtl­.cz/divize-elektroinstalace-kompletni-rozvadece a ty jsou fakt hodně stabilní a prakticky bezproblémové. Ale samozřejmě je to elektřina. Nikdy nevíte, co se tam stane. 😉 Každopádně ta výměna je poměrně snadná a zvládne ji každý elektrikář. 😉